En Avantajlı Düğün Kredileri

En Avantajlı Düğün Kredileri

 Haziran ayı birçok insanda birçok farklı çağrışım yapabilir. Belki yazın başlangıcı, belki yılın en uzun gününü içeren sıcak bir ay belki de sevdiğiniz bir arkadaşınızın adı. Ama şüphesiz ki, haziran ayı her zaman meşhur düğünleriyle anılmıştır. Bu güzel kutlamalar için genellikle gelinler tarafından en çok haziran ayı tercih edilir. Gerek havaların ne sıcak ne soğuk tam da ayarında hali gerekse birçok kişi için işten alınan yıllık izin günleri ile eşleşmesi bu ayın günlerini yapılacak düğünler için eşsiz bir zaman dilimi sunuyor.

En Avantajlı Düğün Kredileri

dügün-kredisi-hesaplama.jpg

Fakat her zaman için evlenmek ümidinde olan gençlerin yeteri kadar parası bulunmayabiliyor. Oldukça masraflı olan düğün organizasyonlarının üstüne balayı ve yeni bir ev kurmanın masrafları da eklenince çoğu çift dünya evine girme isteklerini ertelemek zorunda kalmaktadır. Ancak çeşitli bankalar tarafından sunulan avantajlı devlet destekli evlilik kredisi birçok gencin evlenme hayallerini gerçekleştirebilmektedir. Yazımızın devamında devlet destekli evlilik kredisi nedir, devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır ve evlilik kredisi veren bankalar nelerdir gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nedir?

Devlet destekli evlilik kredisi evlenmek isteyen ancak ekonomik durumu nedeniyle bu hayallerini gerçekleştirmekte zorlanan gençlere devlet desteği ile verilen faiz olmaksızın verilen kredidir. Devlet destekli evlilik kredisinin miktarı 10000(on bin) Türk lirasına kadar varabilmektedir.

dügün-kredisi-2017.jpg

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir?

Devlet destekli evlilik kredisi alabilmek için evlenecek çiftin yaş aralığının 18-24 yaş arasında olması gerekiyor. Ancak evlenecek çiftin en az bir üyesi üniversitede okuyorsa bu yaş sınırı 26 yaşa kadar çıkabilmekte. Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu yapabilmek için bir diğer şart ise evlenecek çiftin sabıka kaydının bulunmaması yani daha önce herhangi bir suça karışmamış olmalarıdır. Ayrıca devlet destekli evlilik kredisi alabilmek için evlenecek genç çiftin maddi durumunun müsait olmaması gerekmektedir. Yani evlenecek çiftin üzerine kayıtlı bir mülk bulunmamalı ve gelir düzeyleri düşük olmalıdır.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi veren Bankalar Hangileri?

Devlet destekli evlilik kredisi alabilmek için genç çiftlerin başvurabileceği bankalar İş Bankası, Akbank ve Finans Bankası ( yeni adı ile QNB finans bankası ) bankasıdır.

evlilik-kredisi-veren-bankalar.jpg

Eğer devlet destekli evlilik kredisinin şartlarını sağlayamıyorsanız üzülmeyin. Düşük faizli evlilik kredisi veren bankalar da mevcut. Evlilik kredisi veren bankalardan ilki Akbank. Akbank’dan 24 ay vaade ile ayda 527 türk lirasına vara taksitler ile 10000(on bin) türk lirası evlilik kredisi alabilmek mümkün. Evlilik kredisi veren bankalar arasında ihtiyaç kredisi veren tüm bankalar bulunmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisini bayram kampanyaları ile düşük faiz ile alarak bu nakit parayı dünya evine girmek için kullanabilirsiniz. Bireysel ihtiyaç kredisi alabileceğiniz bazı bankalar ise şöyle ; Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir