Güncel Bayram Kredileri

Güncel Bayram Kredileri
Belirli dönemlerde her yer gibi bankalarda bazı kampanyalar yapıyor. Bu kampanyalardan en büyüğü ve en ses getireni her sene hiç aksatılmadan yapılan Bayram kredileri. Bayram kredileri, çoğu insanın yüzünü güldürüyor. Günlük veya aylık makul ücretlerle verilen bu küçük krediler sayesinde hem bankalar müşteri kazanıyor, hem de müşteri faiz oranı yüzünden dert tasa edinmesine gerek kalmıyor. Her sene olduğu gibi bu senede bayram kredileri, kredi almayı düşünenlerin yüzünü güldüreceğe benziyor. Bayram kredisi 2017 yılında diğer yıllara oranla insanlara daha çok kolaylık yapacak gibi görünüyor.

bayram-kredisi-nasil-alabilirim.Jpeg

2017 Bayram Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Garanti bankası her sene yaptığı atılımlar gibi bu sene de bayram kredisi veren bankalar arasında en üst sırayı çekiyor. Günde 30 TL ye 30.000TL veren Garanti Bankası bayram kredisinde en çok miktarı kişiye vereceğini söyleyen banka. Bu kredi tutarına 48 ay vade ile %1,39 faiz oranıyla başvurulabilir.

bayram-kredisi-nasil-hesaplanir.jpg

Türkiye iş bankası günlük ödenen tutarı inanılamayacak bir tutara dönüştürmüş. Günlük sadece 5 TL ye 5.000TL veren iş bankası, 48 Ay vade yapıp %1,29 faiz oranı ekliyor. Özellikle ufak tefek borçları olan kişilerin tek bir yerde toplamak istiyorlarsa bu kredi kesinlikle çok cazip geliyor.
Akbank, günde 11 TL ye 10.000 TL krediyi 48 ay vade ile %1,65 faiz oranı ekleyerek veriyor. Ama faiz oranı en düşük olan banka; INGBANK. Günde 19TL ye 20.000 TL krediyi 48 Ay vade ile sadece %1.19 luk bir faiz oranı ekliyor. Eklediği faiz tutarı 3.800 TL oluyor. Bu şekilde hem bayram kredisiyle insanların yüzünü güldürmüş oluyor hem de cebi yakmıyor. Türkiye’nin önde gelen bu bankları 2017 bayram kredisiyle kişileri kesinlikle mutlu edecek.

bayram-kredisi-veren-bankalar.jpg

Bayram Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Genel olarak krediler belirli vadeye göre değişen faiz oranıyla hesaplanır. Bayram kredisi hesaplama genelde yapılan kredi hesaplaması gibi yapılır. Aralarındaki tek fark bayram kredisi olarak yapılan kampanyalar üzerinden yapılmasıdır. Örneğin; A bankasının verdiği kredi tutarı 20.000 TL olsun, 48 Ay vade ile %1,10 luk bir faiz oranı koyuyor olsun, siz bu krediyi aldığınızda bankaya geri ödeyeceğiniz tutar; 22.000 TL dir. Bu hesaplama bankanın size verdiği tutarın, faiz oranıyla çarpılmasından ortaya çıkar. 48 Ay vade yapacağı içinde, siz ayda 458 TL bankaya ödeme yapmanız gerekir. 2017 yılında bayram kredisi veren bankalardan birinin hesaplamasını örnek olarak yapmamız gerekirse; Türkiye İş bankası günlük 5 TL ile 5000TL kredi veriyor ve üstüne %1,29 luk bir oranda faiz koyuyor. Öncelikle toplam tutarı hesaplayalım; 5000TL yi %1,29 ile çarpmanız gerekiyor. Bu işlemin sonucu 6.450 TL olarak çıkıyor. Size 48 Ay vade yaptığı için bu tutarı 48’e bölmeniz gerekiyor. Yani ayda 135 TL lik bir ödeme bankaya yapacaksınız.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir