2018 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? Ne Zaman?

/ 15 Nisan 2018 / 1.110 views / yorumsuz
2018 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? Ne Zaman?

Ramazan Bayramının ne zaman başlayacağı ve Bayram tatilinin kaç gün olduğu binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte binlerce vatandaş oruçlarını tutmak için hazırlık yapmaya başladı. Ramazan denince akla gelen bir diğer şey ise Ramazan Bayramı oldu. Çalışan birçok vatandaş, Ramazan Bayramının yaz ayına denk gelmesiyle birlikte tatile çıkmak için planlar yapıyor. Ramazan Bayramının ne zaman olduğunu ve tatilin kaç gün süreceğini merak eden vatandaşlar konuyu araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Bayram kaç gün sürecek ve hangi gün başlıyor sorusuna cevap arayan vatandaşlar, Ramazan Bayramı ne zaman sorusuyla Diyanet’in yayımladığı takvimi araştırıyor. Bayram ne zaman sorusuna alacakları cevapla birlikte planlarını harekete geçirecek olan vatandaşlar, Diyanet’in sitesi üzerinden imsakiye bilgisini sorguluyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak? İşte, konuyla ilgili detaylar.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 Dini takvimine göre bu yıl üç aylar 19 Mart 2018’de, Ramazan ayı ise 16 Mayıs 2018’de başlayacak. Dört gün sürecek Ramazan Bayramı’nın ilk günü 14 Haziran Perşembe gününe denk gelecek. Bu şekilde vatandaşlar, Çarşamba akşamı mesai bitimiyle birlikte çıkacakları tatillerini, 4 gün olarak gerçekleştirebilecek.

2018 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

15 Haziran Cuma günü başlayan Ramazan Bayramı tatili hafta sonuna denk geliyor. Çalışanlar eğer Arife Günü olan 14 Haziran Perşembe gününü tatil olarak ayarlayabilirse 4 gün tatil yapabilecekler.

Geçen Sene Ramazan Pidesi Ne Kadardı?

Geçen sene pide fiyatları kilo fiyatı olarak 6 lira 60 kuruş olarak belirlenmişti. 300 gramlık ortalama boyuttaki bir pide 2 liraya satılmaktaydı.

2018 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

2018 yılında Kurban Bayramı Arifesi pazartesi gününe gelecek. Tatil 18 Ağustos’tan başlayacak ve 26 Ağustos’a kadar devam edecek.

2018’in en uzun tatili ise geçen yıl olduğu gibi yine Kurban Bayramı olacak. Bayram öncesi ve sonrası hafta sonuna denk gelen Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak yapılacak.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.