2018 Yılı Lise Kpss Başvuru Tarihleri Belirlendi!

2018 Yılı Lise Kpss Başvuru Tarihleri Belirlendi!

Öğrenci Seçme ve Yerleştime Merkezi tarafından iki yılda bir düzenlenen ortaöğretim KPSS sınavları ve başvuru tarihleri belli oldu. Genellikle iki yılda sonbahar aylarında yapılan lise KPSS sınavında 2018 yılı için herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Bilindiği üzere KPSS sınavına girmeye hak kazanmak için en az ortaöğretim mezuniyeti gerekli. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından belirlenen elaman alımlarında KPSS şartı aranır. Memur olmak isteyen adayların önce KPSS sınavı için başvuruda bulunmaları gerekir. Başvurudan sonra belirlenen tarihte sınavlara katılım sağlayan adaylar, aldıkları puana göre personel ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunabilirler.

2018 Yılı Ortaöğretim KPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen ortaöğretim KPSS sınavları için başvurular 03 Temmuz 2018 ile 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihlerde geçerli sebeplerden ötrü başvuru yapamayan adaylar için 09 Ağustos 2018 tarihinde geç başvuru yapabilirler.

2018 Yılı Ortaöğretim KPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen ortaöğretim KPSS sınavları 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Lise ve önlisans mezunu adaylar başvuru yaparak sınava katılım sağlayabilirler. B grubu KPSS sınavı için 7 Ekim 2018 sınav tarihi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından belirlenir. İki yılda bir düzenlenen sınavda gelenek bozulmadı ve sonbahar ayında düzenlenmeye devam edecek.

2018 Yılı Ortaöğretim KPSS Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen ortaöğretim KPSS sınav sonuçları 7 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek sınavdan hemen bir gün sonra açıklanacak. Lise KPSS sınavına girecek olan adaylar sınav sonuçlarını Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sitesinden öğrenebilecek. Sınav sonuçlarına göre personel alımı yapan kurum ve kuruluşlara başvurular yapılabilecek. Alınan sınav sonuçlarının iki yıl geçerliliği olacak. 2018 yılında düzenlenecek ortaöğretim KPSS sınavından istediği notu alamayan adaylar 2020 yılında yapılacak sınavı beklemek zorunda kalacak. Milyonların yakından takip ettiği ortaöğretim KPSS sınav sonuçları 8 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir