22. Dönem POMEM Polis Alım Başvuruları Başladı

/ 13 Mart 2018 / 31 views / yorumsuz
22. Dönem POMEM Polis Alım Başvuruları Başladı

Polis akademisi başkanlığı 10 bin kişilik eksik kadroyu tamamlamak için ön başvuru sürecini başlattı başvurular 23 Mart 2018 tarihine kadar yapılabilecek.

Başvuru Şartları :

Adayların önlisans, lisans ya da denkliği olan bir okuldan mezun olmaları ve 2016, 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puanı en az 60 olmalı. Silah taşımak için sağlık ve hukuki acıdan engeli olmamalı. 18 yaşını doldurmış ve sınav tarihinden önce 30 yaşından gün almamış olmalı. Vücut kitle endeksi 18 ile 27 arasında, erkek adaylar 167 cm, bayan adaylar ise 162 cm den kısa olmamalı.

Başvurular Nereden Yapılacak?

Başvuru şartlarına uygun adaylar 12mart – 23 Mart 2018 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devler şifresi ile ön başvurularını yapabilecekler.

Başvuru Ücretleri ve Ücreti Yatırma Tarihleri:

İnternet üzerinden başvuru yapan adaylar 100.00 TL’lik başvuru harcını 23 Mart 2018 saat 17:00’a kadar Halkbank Gölbaşı Şubesi “22.dönem POMEM Giriş Sınavı” hesabına yatıracaklar.

Başvuruda Gerekli Belgeler:

*Tc kimlik numarası yazılı beyanı
*sınav başvuru dilekçesi
*aday sağlık bilgilendirme formu
*Adayın fiziki yeterlilik sınavına katılmasına engel olmadığına dair beyanı
*Diploma veya bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi
*KPSS sonuç belgesi
*Kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığına dair beyanı
*Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi
*sınav giriş ücretini yatırdığına dair banka dekontu
*Sınav Giriş Belgesi
*Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

Değerlendirmeler nasıl yapılacak?

Adaylar sınavlara girmeden önce, ön sağlık kontrolünden geçecekler. Ön sağlık kontrolünü gerçekleştiren komisyondan geçerek uygun görünen adaylar bir sonraki sınav aşaması olan fiziki mülakata geçecekler. Fiziki yeterlilik sınavı adayın bedeni ve fiziki özelliklerini değerlendirmek için uygulamalı olarak yapılır. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olmak için en az atmış puan almak gerekiyor. Başarılı olan adaylar sözlü mülakata girmeye hak kazanırlar. Sözlü mülakatta adayın en az yetmiş puan alması gerekmektedir. Değerlendirme aşamasında adayın puanını KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik puanının %25’i ve mülakat puanının %50’si toplanarak bir puan sıralaması oluşturularak yapılacak.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.