250 Lira'lık Alışverişle 160 Bin Lira'lık Otomobil Kazandı

/ 9 Ağustos 2018 / 89 views / yorumsuz
250 Lira'lık Alışverişle 160 Bin Lira'lık Otomobil Kazandı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezi bir kampanya düzenleyerek 250 Lira ve üzerinde alışveriş yapan müşterilerine çekiliş hakkı tanıdı. Aralarında cep telefonları, bilgisayarlar gibi değerli hediyelerin bulunduğu çekilişte, büyük ikramiye olan son model bir otomobil ilçede yaşayan bir inşaat işçisine çıktı. Mehmet Salih Baran isimli vatandaş 250 Lira’lık alışverişle 160 bin Lira’lık otomobil kazandı.

250 Lira’lık Alışverişle 160 Bin Lira’lık Otomobil Kazandı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde ikamet eden ve inşaatlarda fayans işçiliği yapan Mehmet Salih Baran (40) kampanyayı düzenleyen alışveriş merkezinden alışveriş yaparak çekilişe katılma hakkı kazandı. 47 bin kişinin katıldığı kampanyanın sonunda noter huzurunda yapılan çekilişle hediyeler sahiplerini buldu. Kampanyanın büyük ödülü olan son model otomobile sıra geldiğinde ise çekilişten talihli inşaat işçisinin adı çıktı.
Alışveriş merkezinin düzenlemiş olduğu organizasyonda çekiliş törenine eşi ile birlikte katılan talihli Mehmet Salih Baran ise kazandığı ödül karşısında hem sevinçli hem de üzüntülü anlar yaşadı. Yıllardır inşaatlarda çalışarak ailesini geçindirmeye çalışan talihli inşaat işçisi Salih Baran, büyük ikramiyeyi kazandığı için sevindiğini ancak kirada oturduğu ve ev sahibi olmadığı için de son model otomobili satıp ev alacağı için de biraz üzgün olduğunu belirtti.

“Arabanın Bana Çıkacağını Hissettim”

Çekilişte kendi adının çıkması ile sürpriz hediye şokunun ardından konuşan şanslı inşaat işçisi Salih Baran, “Evimin ihtiyacı olan bir çamaşır makinesi almak için kampanyayı düzenleyen alışveriş merkezine geldim. Alışverişimin karşılığında kampanyaya dahil oldum ve çekiliş hakkı kazandım. Sonucunda da otomobili kazandım. Kısmetse bu otomobili satıp kendimize bir ev alacağız. Çünkü kirada oturuyoruz. Bandırma’da inşaat işleri ile uğraşıyorum. Böyle bir şeyi beklemiyordum ama herkesin tabi gönlünden böyle bir şey geçer. Hayallerimin ötesinde bir duygu ve sevinç bu. Alışveriş yaparken bu arabaya dokundum ve benim olacak bana çıkacak dedim ” diye konuştu.
Talihli inşaat işçisinin eşi Işık Baran ise, “Beklemiyordum ben. Eşimle birlikte gelip alışveriş yapmıştım. Bize çıkmaz diye bekliyordum ama çıktı. Çok mutluyum” dedi. Daha sonra alışveriş merkezinin sahiplerinden Emin Turgut, talihli aileye araçlarının anahtarlarını teslim etti.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.