6 Ay Geri Ödemesiz Kobi Değer Kredisi Şartları

/ 10 Ocak 2019 / 583 views / yorumsuz
6 Ay Geri Ödemesiz Kobi Değer Kredisi Şartları

Bugün esnaf ve Kobi’leri mutlu edecek 6 ay geri ödemesiz Kobi Değer Kredisi duyuruldu ve tüm işletme sahipleri bu habere kilitlendi. Esnaf ve Kobi’lerin maddi sıkıntılarına çözüm olacak, düşük faiz oranlı kredi kampanyasına 13 banka destek verdi. Kredi kampanyasının detayları da ortaya çıkmaya başladı. İşte 6 ay geri ödemesiz Kobi Değer Kredisi Şartları..

6 Ay Geri Ödemesiz Kobi Değer Kredisi Şartları

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve 13 bankanın katılımı ile gerçekleştirilen ekonomiye can suyu olacak KOBİ Değer Kredisi Şartları ‘nı açıkladı.

KOBİ ‘ler için yeni kredi paketi KOBİ Değer Kredisi ‘nin başvuru şartları belli oldu. Ekonomideki durgunluğu harekete dönüştürmek için arka arkaya yeni ve cazip kredi paketleri açıklanıyor. Kobi Değer Kredisi de mevcut şartları ile ekonomimize önemli bir katkı sağlayacak. Kampanyaya katılan banka sayısı artış göstererek bugün 13 ‘e yükseldi. Kobi Değer Kredisi 13 farklı bankanın katılımı ile gerçekleşecek.

Kobi Değer Kredisi ‘nden Hangi Firmalar Yararlanabilir ?

KOBİ ‘lere katkı sağlamak ve daralan nakit bütçelerine katkı sağlamak amacı ile hayata geçirilen Kobi Değer Kredisi ‘nden yıllık cirosu 25 milyon Lira ‘nın altında olan tüm işletmeler yararlanacaklar. Kampanyada kullandırılacak kredilerin ise 6 ay geri ödemesi olmayacak.

Kobi Değer Kredisi ile 1 Milyon Lira ‘ya Kadar Kredi Kullanılabiliyor

Bugün Bakan Berat Albayrak tarafından duyurulan KOBİ Değer Kredisi destek paketi, işletmelere finansman desteği olarak hazırlandı. Kampanya kapsamında imalat ve ihracat sektöründeki firmalar 1 milyon Lira ‘ya kadar, diğer tüm sektörlerdeki işletmeler ise 500.000 TL ‘ye kadar kredi kullandırılacak.

Kobi Değer Kredisi Faiz Oranı

Kobi Değer Kredisi ‘nde uygulanacak faiz oranları da belli oldu. Kampanya kapsamında kullanılacak kredilerin aylık faiz oranı % 1,54 olacak. Maksimum vadenin 36 ay olacağı Kobi Destek Kredisi kapsamında kredi kullanan firmalar 6 ay geri ödemesiz olarak ilk ödemelerini yedinci aydan itibaren ödemeye başlayacaklar.

Kobi Değer Kredisi İçin 20 Milyar TL Kaynak Ayrıldı

KOBİ Değer Kredisi ile kullandırılacak kredilerin hazineye ek bir yük getirmeyeceğinin altını çizen Berat Albayrak, “Toplam 20 milyar Lira değerinde olan paketin tüm KOBİ’lerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

KOBİ Değer Kredisi ‘nin açıklanması sonrasında piyasalarda daha şimdiden olumlu bir hava oluştu. Özellikle 6 ay ödemesiz kredi sağlanması ekonomiye önemli bir nakit dönüşü sağlayacak.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.