Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi Çıkartma

/ 5 Temmuz 2018 / 35 views / yorumsuz
Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi Çıkartma

Temmuz ayının gelmesi ile Açık Öğretim Lisesi öğrencilerini de sınav telaşı sardı. Sınava sayılı günler kala Açık Öğretim Sınavı giriş yerleri belli oldu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınav yerleri açıklandı. Şimdi de öğrencileri sınav giriş belgesi çıkarma telaşı sardı. Peki sınav giriş belgeleri nereden ve nasıl çıkarılıyor? Sınav giriş belgesi çıkarmanın en kolay yolu işte burada..

Açık Lise Sınav Tarihleri

Açık Öğretim Lisesi sınavları bu yıl 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. Tüm öğrenciler sistem üzerinden sınav giriş belgelerini çıkardıklarında sınava girecekleri okul ve adreslerini de görebilecekler. Sınag giriş yerleri, sınav saatleri ve tüm detaylar sınav giriş belgelerinde yer alacak. Sınav giriş bilgileriniz arasında oturum bilgileriniz, sınava gireceğiniz dersler, oturum saatlerinizin yanı sıra sınava gireceğiniz okulun  adı ve açık adresi de bulunacak. Geçtiğimiz günlerde ortaöğretim öğrencilerinin liselere geçişi için yapılan sınav sorularının zor olduğu yorumları ile gündeme gelmişti. Şimdi Açık Öğretim Lisesi sınav soruları da merak konusu oldu.

Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi Çıkartma

Açık Öğretim Lisesi Sınav giriş belgesini http://aol.meb.gov.tr/ adresinden kendi hesabınıza giriş yaparak burada sitenin sol tarafında bulunan menülerden Sınav Giriş Belgesi menüsüne girerek kendi sınav giriş belgenize ulaşabilirsiniz. Sınav giriş belgenizi yazdırmak için ise en altta bulunan Yazdır menüsüne tıklayabilirsiniz.

Sınavda Yanınızda Bulundurmanız Gereken Evraklar

  • Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı
  • Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi
  • Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.
  • Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.
  • Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Hakkında

Açık Öğretim Lisesi sınavlarında en çok merak edilen konulardan biri de sorulara verilen yanlış cevapların doğru cevapları etkileyip etkilemediği konusu. Açık öğretim lisesi sınavlarında pek çok sınavda olduğu gibi dört yanlış bir doğruyu götürmüyor. Yanlış yapılan cevaplar doğru cevapları etkilemiyor. Bir başka ifade ile yanlış, doğruyu götürmüyor.
Mezuniyet için toplam dönemin: en az 8 ve üzeri, toplam kredinin: 192 ve üzeri, alan kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.