Afrin'de Yürekleri Burkan Haber: 3 Şehit

Afrin'de Yürekleri Burkan Haber: 3 Şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yayınladığı son gelişmeye göre Afrin ve çevresinde gerçekleştirilmekte olan Zeytin Dalı operasyonunda üç Mehmetçik daha can verdi. Mehmetçiğin ölüm haberi ailelerini, çevrelerini ve bütün Türk milletini yasa boğdu.

Arama Tarama Yapılıyordu

Askerlerin yürütülmekte olan arama tarama faaliyetleri sonucu patlayıcı ila temas ettikleri ve bu sebeple şehit oldukları belirtildi. Mehmetçiğin hayatını kaybetme sebebinin el yapımı bir patlayıcı olduğu ifade edildi. Sinsice yerleştirilmiş patlayıcılara karşı çaresiz kalan mehmetçik, uzun süre yaşama tutunmaya çalıştıysa da dayanamadı. Yakın zamana kadar hayatını yitiren Mehmetçik sayısının bir olduğu düşünülüyordu. Patlama sonucu ağır yaralı olarak tedavi görmekte olan asker, bulunduğu hastanede yaşamını yitirkten sonra, ikinci şehit haberi de halkın yüreğini dağladı.

Hazırlanmışlardı

Mehmetçiği şehit eden söz konusu patlayıcıların önceden tuzaklandığı ortaya çıktı. Bu yöntemi çok kullanan teröristlerin, askerle çarpışmaya yanaşmayıp terk ettikleri bölgelerde mümkün olduğu kadar çok zarar vermeye devam edebilmek için yollara patlayıcı yerleştirmek gibi yöntemlere sık sık başvurdukları biliniyordu. Bu gibi sinsi tuzaklardan gün içinde yüzlercesini imha etmekte zorluk çekmeyen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çetin askerlerinden üç tanesi bu sefer ne yazık ki hain tuzağa yenik düştü.

TSK Açıklama Yaptı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklama, “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 22 Mart 2018 tarihinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda; üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” şeklinde oldu.

41 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Açıklamada, bir nebze olsun teselli veren şu ifadeye de yer verildi: “Irak’ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde, birliklerimize saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 22 Mart’ta düzenlenen hava harekatı neticesinde 41 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir