Akbank Direkt Mobilde Hesap Açma

Akbank Direkt Mobilde Hesap Açma

Global Bankacılık Sistemi

Onlarca yıldır süregelen bankacılık sistemi Her geçen yıl biraz daha gelişmektedir. Buna sebep olan etmenlerin başında ilerleyen teknoloji gelişen internet ağı küreselleşmeyi hedefleyen Ticaret sistemi gelmektedir. Tüm bunların Etkin olduğu bir ortamda onlarca banka kendine küreselleşme hedefleri doğrultusunda ilerlemeye geliştirmeye çalışmaktadır. Yetişkin sıfatı kazanan bütün insanlar bir banka hesabına ihtiyaç duymaktadır. İhtiyacın başlıca nedeni Öncelikle dünyadaki Güvenlik ihtiyacı ve işyerlerinde çalışma karşılığında ödenen ücretlerin elden değil bir banka aracılığıyla ödenmesi zorunluluğu devlet tarafından uygulamaya geçirilmesi ile oluşmuştur. Her firma anlaştığı bir banka aracılığıyla bütün işlemlerini yapmaktadır. Firmalar bankalar ve anlaştığı için bu firmalarda çalışan kişilerde Dolayısıyla banka müşterisi olmaya zorlanmaktadır. Küreselleşme adına bütün markalar gerek Türkiye’ye gelen diğer ülkeler olsun birbirlerine ortak bir ağda bağlıdırlar. Bu şu anlama gelmektedir Türkiye’de yapılan bir işlem Başka bir ülkeden takip edilebilmektedir.

Gelişen Bankacılık Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Yukarıdaki yazımızda belirttiğimiz gibi Bankacılık sisteminin küreselleşme adına gelişme gösterdiğini takip etmekteyiz. Onlarca banka bu Takipte yerini almıştır. Bankalar tüketici Yani biz kullanıcılar veya üreticiler bir takım faydaları yararlı avantajlar müşteri nüfusunu arttırmaya çalışma çabası içinde olmuş ve bu tutumunu istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir. Artık internet hemen hemen her evde olmasının getirdiği avantaj nüfusun büyük bir bölümünün akıllı telefonlar kullanmasının getirdiği avantajlar bankalar Tüm bunları izle herkesin çabuk ve kolay ulaşması için hem internet üzerinden hem mobil bankacılık yani akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama aracılığıyla müşteri kitlesine hizmet vermeye çalışmaktadır. Gelişen bu Teknoloji sayesinde bankalarda bir otomasyon yazılımı sayesinde daha az Emek gücüne ihtiyaç duymaktadır. Daha az şube açma gereksinimi duyup maliyetini azaltma çabasında olmuşlardır. Tüm bunlar temel alındığında banka müşterilerinin tek ihtiyaç duyacağını şey banka müşterisi olmak olacaktır.

Bankaların Kullandığı Mobil Bankacılık Hakkında

Mobil bankacılık sistemi akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla telefonlara yüklenen bir aplikasyon aracılığı müşterilerine hizmet vermektedir. Bu uygulama müşterinin şubeye gitmeden birçok işlem yapmasına olanak sağlamaktadır. Örneğin Akbank mobil bankacılık Müşterilerine Akıllı telefonlarla indirdi Akbank Direkt programı sayesinde bankaya gitmeden birçok işlem yapmasına olanak sağlamaktadır. Örneğin bankaya gitmeden yapacağı işlemlerden birisi de Akbank Direkt programı vadeli vadesiz altın veya ticari hesap açabilmenizdir. Bu işlemi yapabilmeniz için bu uygulamayı edildikten sonra menülerden hesap açma menüsüne girip açmak istediğiniz hesabı seçip Onaylamak yeterli olacaktır.
 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir