Akbank Direkt Mobilden Nasıl Hesap Açabilirim?

Akbank Direkt Mobilden Nasıl Hesap Açabilirim?

Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulamasıyla cepte bankacılığın kolaylığından faydalanın! Akıllı telefona ya da tablete kolaylıkla indirilebilen Akbank Direkt Mobil Bireysel​ uygulamasıyla para transferinden fatura ödemelerine, yatırım işlemlerinden döviz işlemlerine, kredi kartı borcu ödemesinden kredi işlerine kadar birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulamasının özellikleri

Akbank Direkt Mobil Bireysel kullananlar, tek kullanımlık şifre ya da kredi kartı bilgileri ile kolayca giriş sağlayarak kişiye özel mobil bankacılık deneyimine sahip olurlar.
Uygulama içinde bulunan “Döviz Hesaplama” ve “En Yakın Akbank” seçeneklerinden Akbank müşterisi olmaya gerek duyulmaksızın herkes faydalanabilmektedir.

Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulamasını kimler kullanabilir?

iOS 6 ve üstü versiyona sahip bir iPhone ya da iPad, Android 2.3 ve üstü versiyona sahip bir telefon ya da tablet, Windows Phone 8 ve üstü versiyona sahip telefon, Windows 8 ve üstü versiyona sahip bir tablet ya da PC kullanan Akbank Direkt şifresi ve Akbank Şifre Telefonu olan ya da bankanın herhangi bir kredi kartını kullanan tüm Akbank müşterileri kullanabilir.

Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulamasına nasıl girilir?

Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulamasına bireyler dilerlerse müşteri numaraları ile; dilerlerse de Akbank kredi kartı bilgileri ile girebilirler.
Müşteri numaraları ile veya kredi kartı bilgileri ile giriş yaptıklarında gerçekleştirebilecekleri işlemleri “İşlemler” sekmesinde görebilirler.
Direkt Mobil uygulamasına ilk kez giriş yapılırken;
Birey müşteri numarasıyla girişi seçtiğinde, ondan müşteri numarası ve Akbank Direkt şifresi istenecektir. Akabinde telefonuna gelen Cep Şifreyi girerek mobil uygulamasına giriş yapabilir.
Birey kredi kartı bilgileriyle girişi seçtiğinde ise, ondan kredi kartı numarası ve Akbank Direkt şifresi istenecektir. Akabinde telefonuna gelen Cep Şifreyi girerek mobil uygulamasına giriş yapabilir.
Daha sonraki Akbank Direkt giriş işlemlerinde ise;
Cep Şifreyle giriş tercih edilirse, yukarıdaki tüm bilgiler girilerek uygulama kullanılabilir.
Tek Şifreyle giriş tercih edilirse de; yalnızca Akbank Direkt şifresi ile uygulama kullanılabilir.

Peki Akbank Direkt kullanarak nasıl hesap açılır?

Müşteri numaranız ile girdiğinizde Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulamasında yapabileceğiniz işlemler arasında yer alan “Hesap İşlemleri” sekmesi, “Vadesiz Hesap İşlemleri” ve “Vadeli Hesap İşlemleri” adı altında iki alt sekmeye sahiptir. Akbank vadesiz hesap açma işlemi için “Vadesiz Hesap İşlemleri” sekmesine basılarak “Yeni Hesap Aç” seçeneği seçilirken vadeli hesap açma işlemi içinse “Vadeli Hesap İşlemleri” sekmesine basılarak yine “Yeni Hesap Aç” seçeneği seçilir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir