Akbank'tan Kumbaralı Mevduat Hesabı!​​​​​​

İnsanların tüketim alışkanlıkları günbegün değişiyor. Sürekli tüketim halindeler ve sahip olduklarıyla yetinmeyip daha iyisini, daha yenisini alma çabasındalar. Aslında bu tüketim çılgınlığına çağın vebası diyebiliriz. Yetişkinlerde görülen bu çılgınlık ister istemez çocuklarda da görülmeye başladı. Onları bundan kurtarmanın yolu, elbette bilinçli ebeveynlerden geçiyor. Çocukları küçük yaştan itibaren ihtiyacından fazlasına özendirmekten ziyade, ihtiyacı kadar para harcamaya, geri kalanı ile birikim yapmaya teşvik etmek gerekir.

İşte bu noktada Akbank ebeveynlere güzel bir olanak sunuyor. Akbank’ta vadeli mevduat hesabı açtıran bireyler, çocuklarına kumbara hesabı açabilir, onların birikim yapmalarını sağlayabilirler.

Akbank Birikim Hesabı

Peki herkesçe merak edilen Akbank birikim hesabı nedir? Banka hesabından veya kredi kartı hesabından verilecek talimatla her ay arzu edilen miktarda para aktararak düzenli birikim yapmayı ve güvenli bir şekilde tasarruflarınızı saklamanızı sağlayan bir hesap türüdür.
Mevduat birikim hesapları ya da birikmekte olan yatırımlarını faiz imkanlarıyla daha iyi değerlendirmek isteyen ailelere yönelik vadeli mevduat hesapları şu aralar Akbank’ta çok popüler. Küçük tasarruflar ile ailelerin birikimleri, tek bir sorun yaşamadan güvenli bir şekilde büyüyecek ve gelecekte çocuğun eğitim masraflarında, günlük ihtiyaçlarında kullanılabilecektir. Bu tip ileriye dönük yatırımlar sayesinde ailelerin geleceğe dair kaygıları bir nebze de olsa azalacaktır.

Birikim Yapan Uğur Böceği: Kumbirik

Akbank, uğur böceği kumbarasının formunu yenileyerek çocukları hem eğlendirecek, hem de ilham verecek. Çocuklara tasarruf bilincini aşılayacak olan kumbara tasarımını Akbank bünyesinde çalışan personelin çocuklarına oylatarak tasarlattı. Uğur böceği formundaki yeni kumbaraya Akbank Kumbirik adını verdi. Kumbaranın tasarımında, çocukları para biriktirmeye özendirme ve şimdiden geleceğe dönük yatırım yapmalarını sağlama amaçları etkili olmuştur. Bu da bankanın hayata geçirmek istediği projenin başarılı olmasına önemli bir katkı sağlayacak demektir.

Akbank’ın Yeni Kumbarası Nasıl Alınır?

Akbank’ın yeni kumbarası Kumbirik, ister yatırım fonu, ister çeyrek altın, isterseniz de döviz gibi düzenli birikimler için bankanın tüm şubelerinde Vadeli Mevduat Hesabı, Vadeli Birikim Hesabı, Esnek Birikim Hesabı, Akbank Direkt Serbest Hesap gibi hesap türlerinden birini açtıran tüm bireylere ücretsiz olarak verilecektir.
Çocuğunuz ile beraber büyüyecek yatırımları, para biriktirmenin değerini şimdiden öğrenmesini sağlayacak bu kumbaralar için herhangi bir Akbank şubesine gidebilirsiniz. Banka yetkilileri ile görüşebilir, yatırımlarınız için en uygun olan mevduat hesabını açtırabilir ve çocuğunuza Akbank uğurböceği kumbarası alarak onun da sizinle beraber birikim yapmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir