Aktif Bank Kredi Başvuru ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

/ 10 Aralık 2017 / 99 views / yorumsuz
Aktif Bank Kredi Başvuru ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

Aktif Bank Kredi Başvuru ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

Aktif Bank kredi başvuru ve sonucu öğrenme yöntemi diğer bankalarda bulunan sistemle aynı şekilde işlemektedir. Öyle ki öncelikle istediğiniz kredi türünü belirleyerek şubeye giderek yapacağınız başvuru akabinde kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

Birçok banka tüketicilerin ihtiyaçlarına göre uygun faiz oranları eşliğinde farklı krediler sunmakta. Bu kredi çeşitleri ise her biri kendine göre şartlar ve belgeler istemektedir. Bunlara en basit örnek olarak başvuru yapacağınız ihtiyaç kredisinde sizden istenecek belgeler nüfus cüzdanı fotokopiniz, ikametgah belgeniz ve maaş bordronuzdur.

Bu belgeleri sağladığınızda Aktif bank şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi yanında, taşıt kredisi, konut kredisi gibi kredilere de uygun şartları taşımanız halinde başvuru yapabilirsiniz. Bu başvurularınızı bizzat şubeye giderek veya cep telefonundan müşteri hizmetlerini arayarak da başvuru yapabilirsiniz.

Aktif Bank Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme

Aktif Bank kredi başvuru sonucunu öğrenme için farklı yollar mevcuttur. İlk olarak başvuru yaptığınız kredi türü ve başvuru yaptığınız kredi tutarı eğer düşük bir meblağ ise genelde kısa süre içerisinde size mesaj yoluyla veya direk arayarak sonuç bildirilir. Bu başvuru sonucunu öğrenme süreci bazen uzayabilir, bu da sizin araştırılmanıza yönelik bir uzama olabilir.

Aynı zamanda talep etmiş olduğunuz kredi tutarı yüksek bir meblağ ise de yine bu sonuç süresi uzamaktadır. Çünkü talep etmiş olduğunuz miktar yükseldikçe bankalar da o oranda titiz davranmakta ve ona göre olumlu veya olumsuz bir sonuç vermektedir. Bu süreç içerisinde de kredi başvuru durumunuzu öğrenmeniz mümkündür. Bu durumu öğrenmek için ise bizzat şubeye giderek Aktif Bank kredi başvuru sonucu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Aktif Bank kredi başvuru sonucunu öğrenmek için cep telefonundan müşteri hizmetlerini arayarak oradan da detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise bankaya ait bir hesabınız varsa bankanın internet bankacılığı bölümünden sorgulama sayfasına ulaşarak oradan da başvurunuz ile alakalı son duruma ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Aktif Bank da diğer bankalar da olduğu gibi müşterilere kredi vermek ve kendine çekmek için birbirleriyle yarışırcasına kampanyalar ve düşük faiz oranları sunmaktadır.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.