Altyapı Desteği ile Bitcoin Nakit Piyasalarında İyileşme Sağlandı

/ 9 Şubat 2018 / 76 views / yorumsuz
Altyapı Desteği ile Bitcoin Nakit Piyasalarında İyileşme Sağlandı

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin sert bir düşüş yaşadı. Bu yatırımcıların beklemediği bir hareket olarak algılandı. Uzun süredir artışı devam eden Bitcoin aniden düşüş eğilimine geçti. Yüksek fiyattan Bitcoin satın alan birçok kişi bu yüzden zarar etti. Genel olarak tüm kripto para birimlerinde bir düşüş yaşandı. Bunun da etkisinin olduğu düşünülen Bitcoin’in fiyatı da düşüşe geçti. 6 Şubatta Bitcoin’in fiyatı 740 dolar düzeyine kadar geriledi. 75 000 Türk Lirasını gören Bitcoin’in değeri bu günlerde 35 000 Türk Lirası düzeylerine kadar düşmüş durumda.

Bitcoin Büyük Değer Kaybı Yaşadı

Bitcoin yapılan hesaplamalara göre geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak 588 dolar değer kaybetti. Bu ise yüzde 39 değerine tekabül ediyor. Yüksek bir düşüş yaşandı. Bu piyasayı etkiledi. Düşen Bitcoin fiyatları yatırımcının Bitcoin almasını da sağladı. Çarşamba günü gerçekleşen ticari toplantılar oldu. Bunların sonucunda Bitcoin fiyatı tekrar fırladı. Bitcoin Fiyatı 950 Dolar düzeylerine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının inişli çıkışlı olması yatırımcıyı da buraya yatırım yapmaya çekmiş gibi gözüküyor. Geçtiğimiz haftalarda işlem hacmi 650 milyon dolar olan Bitcoin’in işlem hacmi yükseldi. Değeri 1 milyar dolara yükseldi. Şuanda bitcoin nakit işlemi gören para birimleri ise şöyle sıralanabilir: Bitcoin %57 pay ile lider, USD %21 pay ile ikinci sırada, tether %11, Kore Lirası %4, Euro ise yüzde 2.

Yeni Özellikler Düşünülüyor

Bitcoin kripto paralar içinde en çok bilineni sayılabilir. Günümüzde piyasaya birçok kripto para çıkarken herkesin bildiği ve popüler olan kripto para olarak konumunu koruyor. Bu piyasada çeşitli geliştirmeler yapılması hedefleniyor. Bu anlamda bir uygulama üzerinde çalışılıyor. Bu uygulama hakkında detaylara ulaşıldı. SMS uygulamaları ile Bitcoin gönderme üzerine çalışmalar yürütülüyor. Bu uygulamanın adı ise Cointext olarak geçiyor. Herkes bu konu hakkında farklı yorumlarda bulunuyor. Günümüzde kripto para hırsızlıklarının arttığı bilinmektedir. Bazı kullanıcılar bu gönderim yönteminin ne kadar güvenli olacağından bahsediyorlar. Henüz yeni olduğu için gerçek anlamda güvenlik sağlanabileceğinden şüphe duyuyorlar. İlerleyen günlerde geliştiricilerin güvenlik hakkında açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.