Apple İOS 12 Cihazını Tanıttı

/ 7 Haziran 2018 / 83 views / yorumsuz
Apple İOS 12 Cihazını Tanıttı

Apple şirketi tarafından dün WWDC 2018 etkinliğinde görücüye çıkardığı İOS 12 işletim sistemine sahip yeni cihazıyla kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak pek çok uygulama ve de özelliğinin bulunduğu belirtildi. Söz konusu cihazın kullanıcılarına sunduğu bu yararlar dikkate alınarak Apple markasının güvencesiyle bu özelliklerin tüm kullanıcıların zamanından tasarruf sağlamakla kalmayıp yanı sıra onların hayatını da kolaylaştıracak olan birçok özellikler içerdiği dikkat çeken nitelikleri arasında gelmektedir.

Arka Plan Uygulamaları Tek Dokunuşla Kapatılacak
İOS 12 sürümünde yeni bir özellik olarak kullanıcının arka planda yer alan uygulamaları kapatmak için basılı tutması gerekiyordu. Fakat bu yeni sürümünde artık bir tek dokunuş sayesinde arka planda yer alan ve kapatılmak istenen tüm uygulamalar bir anda kapatılabilecek. Yanı sıra yine bu sayede daha pratik bir kullanım oluşturması için çok rahat bir şekilde kullanılması bekleniyor.

Face ID Birden Fazla Yüz Tanıtma Özelliği
Bir diğer yeniliği olarak Face ID’de birden fazla yüz tanıtma özelliğinin getirilmesi. Şifre kullanmak istemeyenler için getirilen bu yüz tanıma özelliği sayesinde hem çeşitli şifreli sitelere erişim hem de sosyal medya sitelerine erişim hem de telefonu açıp kapama işleminde tek bir yüz tanıtma özelliğine birden fazla yüz tanıtma özelliği eklenerek kullanıcının değiştirilmesi imkanı da getirilmiş durumda. Akıllı cihaz sahibinin el değiştirmesiyle yeni bir yüz tanıma özelliğinin devreye gireceği söz konusu bu güncel gelişme sayesinde daha da pratik bir kullanım ortaya konulmuş olacak.

Eylül Ayında Vitrinlerde Yer Alması Bekleniyor
Söz konusu etkinlikte bu özelliklerinin tanıtılmadığı ve adeta güdük bir tanıtım organizasyonunun olduğu yeni cihaz tanıtım etkinliğinde yine teknoloji muhabirlerinin yönelttikleri sorulardan olarak ne zaman satışa sunulacağı da merak edilenler arasında geliyordu. Nitekim bu konuya bağlı olması nedeniyle yöneltilen cevapta eylül ayından itibaren bütün teknoloji mağazalarındaki vitrinlerde yerini alacağı ifade edilmektedir. Bu nedenle de söz konusu konuya ilişkin olarak yapılan açıklamalar gereğince her anlamda yeni cihazın tanıtım işlemnin çok kısa bir zaman diliminde satışa sunulması bekleniyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.