Arsamı Satamıyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?

Arsamı Satamıyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?

Arsanızın satılamamasına neden olabilen birçok faktörler bulunmaktadır. Bu bakımdan arsanızın değerinde ve zamanında satılabilmesi açısından öncelikle bu faktörleri gözden geçirmeniz ve mümkünse ortadan kaldırmanız gerekmektedir.
Arsanızın Satılmamasına Neden Olabilen Başlıca Faktörler Şunlardır;
Arsanızın İmar Planına Girmemesi

  • Arsanızın henüz imar planına girmemiş olması, beraberinde arsanıza daha gecikmeli olarak alıcı bulabilmenize neden olmaktadır. Bu olumsuz durum, ayrıca arsanızın da daha düşük değerlerden satılmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan, mümkünse ilk olarak arsanızın imar planına açılmasını bekleyin veya tercihinize göre bir miktar parayı gözden çıkararak arsanızın imar planına giriş yapmasını sağlayın.

Sabırsız Olmanız

  • Arsanızın satılmamasına neden olabilen faktörlerden biri de gereğinden fazlaca sabırsız olabilmenizdir. Unutmayın, en kaliteli bölgelerde yer alan arsalar dahi bazı durumlarda yıllar içerisinde satılabilmektedir. Bu bakımdan satmak istediğiniz arsanızın hemen alıcı bulmasını beklemeniz, ayrıca strese de girmenizi ve bu olumsuz durumu da karşı tarafa yansıtmanızı sağlayacaktır. Bu bakımdan arsanızın satış süreci boyunca sabırlı hareket etmenizde fayda bulunmaktadır.

Arsanızın Değersiz Bir Bölgede Bulunması

  • Arsa satın almak isteyenler, doğal olarak ileriye dönük yatırım amaçlı olarak arsa satın almaktadırlar. Bu bakımdan satmak istediğiniz arsanızın çorak, dağlık ve şehir merkezinden uzak bir bölgede yer alması, arsanızın satılamamasına neden olmaktadır. Bu durumda arsanızın imar planına girmiş olması da herhangi bir avantaj maalesef ki sağlayamamaktadır.

Arsanıza Yüksek Değerler Biçmeniz

  • Arsanızın alması gereken değerlerden daha yüksek değerler ile satmak istemeniz, beraberinde arsanızın satılamamasına neden olacaktır. Bu bakımdan satmak istediğiniz arsanızın değerlerini makul oranda tutmanız daha isabetli olacaktır.

Arsanız Hakkında Eksik Bilgiler Sunmanız

  • Arsanız hakkında eksik bilgiler sunmanız, alıcıların arsanız ile ilgilenmesini önlemektedir. Bu bakımdan satmak istediğiniz arsanızın daha hızlı bir biçimde satılabilmesi açısından arsanız hakkında daha detaylı, açıklayıcı ve gerçekçi bilgiler sunmalısınız.

Arsanızın Resimlerini Yayınlamamanız

  • Arsanızın satılamamasına neden olan faktörlerden biri de arsanızın resimlerini yayınlamamanızdır. Bu olumsuz durum, beraberinde arsanıza talip olmak isteyenleri de olumsuz yönde etkilemekte ve sonuç olarak alıcıların arsanızı incelemekten soğumasına neden olmaktadır. Bu bakımdan arsanızı satmak istediğinizde mutlak olarak resimlerini de eklemeyi unutmamalısınız.

Alıcılarınız İle Hitap Tarzınız Önemli

  • İnsanların geneli, herhangi bir alışveriş eylemi sırasında karşı tarafın hitap tarzına da önem vermektedirler. Bu bakımdan argo ve kırıcı bir üsluba sahipseniz, yüksek ihtimalle arsanıza alıcı bulmanız oldukça zorlaşacaktır. Dolaysıyla da arsanızı satarken alıcılara son derece kibar ve olumlu bir üslup ile hitap etmeniz, alıcıların ayrıca size güven duymasını da sağlayacaktır. Unutmayın, arsa satışı da bir ticaret alanıdır ve bu konuda kendinizi henüz yeteri düzeyde geliştirmediyseniz, o zaman işi uzman olan birine devretmenizi tavsiye ederiz.

Arsanızı Doğru Adreslerde Satışa Sunamamanız

  • Satmak istediğiniz arsanızın alıcı bulamamasına neden olan faktörlerden biri de, hiç kuşkusuz ki arsanızı doğru adreslerde satışa sunamamanızdır. Bu olumsuz durum da beraberinde arsanızın müşteriler ile buluşmasına engel olmaktadır. Bu bakımdan arsanızın satılabilmesi açısından kaliteli ve güvenilir satış merkezlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Arsanızı Satamadığınızda Yapmanız Gerekenler İse Şunlardır;
En Kaliteli Arsa Satış Sitelerini Tercih Edin

  • İnternet dünyasında birçok bireyler arsamı satamıyorum ne yapmam gerekiyor sorusunu sormaktadırlar. Bu olumsuz durumda yapmanız gereken şeylerden biri, internet dünyasının en kaliteli arsa satış sitelerini tercih etmenizdir.Yalnızca arsa ve tarla satışlarının yapılabildiği kaliteli sitelerin bulunduğunu sizlere belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu siteler üzerinden çok düşük bir komisyon bedeli karşılığında arsanızı çok daha hızlı bir şekilde satabilirsiniz.

İnternetten İlan Verin

  • Artık arsa ve tarlaların daha hızlı bir şekilde satılabilmesi açısından birçok bireyler internet dünyası üzerinden satılık arsa ilanları verebilmektedirler. Milyonlarca internet kullanıcısına ulaşarak arsanızı tanıtabilir ve bu sayede haftalar içerisinde veya günler içerisinde arsanızın satılmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki ayrıntılara özen göstermeniz durumunda, arsanızı normalden daha hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Ayrıca arsanızın satılabilmesi açısından güvenilir gayrimenkul firmalarından da yardım alabileceğinizi belirtmekte fayda görmekteyiz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Serkan Demir

Serkan Demir 4 yıllık Ekonometri bölümü mezunudur. Mezuniyetinden sonra özel bir bankada çalışmaya başlayan yazarımız sonrasında buradan ayrılarak kendi iş yerini kurmuş ve aynı zamanda da çok sevdiği yazarlığı aktif olarak sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir