Bakan Açıkladı; 2 Yeni Banka Geliyor

/ 11 Ağustos 2018 / 109 views / yorumsuz
Bakan Açıkladı; 2 Yeni Banka Geliyor

Bakan açıkladı; 2 yeni banka geliyor. Türkiye’nin yeni ekonomik vizyonunu detaylıca anlatan Berat Albayrak, ‘3+1’ sac ayağı bulunan modelin büyüme ve istihdam yaratarak Türkiye’yi bir üst lige çıkaracağını belirtti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2 yeni bankanın da müjdesini verdi.

Bakan Açıkladı; 2 Yeni Banka Geliyor

Türkiye’de finansal sisteme 2 yeni önemli model kazandıracaklarını duyuran Bakan Albayrak, ‘100 Günlük Eylem Planı’nında da yer alan Emlak Bankası’nı, tüm işlevine uygun şekilde sisteme kazandıracaklarını ifade etti.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamasında, “Yine kalkınma diyoruz ama bununla ilgili somut adımı da atıyoruz. Kalkınma Bankasının yapısal altyapısını bitirdik. O da ekimde mecliste. Güçlü bir bilançoya hızlı bir şekilde kavuşturup, çok iyi bir işlev kazanması sağlanacak” şeklinde konuştu.

Kalkınma Bankası ve Emlak Bankası Faaliyete Geçecek

Kısa zaman içerisinde faaliyete geçirilecek olan Kalkınma Bankası’nın kalkınma ve ticaret alanında oldukça etkin faaliyetlerde bulunması bekleniyor. Emlak Bankası ise inşaat ve emlak piyasasını canlandırmak için çok önemli faaliyetlerde bulunacak.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.