Bakan Akar; Tek Tip Askerliğe Geçilecek

/ 1 Kasım 2018 / 220 views / yorumsuz
Bakan Akar; Tek Tip Askerliğe Geçilecek

Ülkemizde askerlik sisteminin yeninden yapılandırılmasına ilişkin çalışmalar hızla sürüyor. Bakan Akar; Tek tip askerliğe geçilecek açıklaması yaparak dikkatleri üzerine çekti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü, gelecek günlerde tamamlanacağını bildirdi.

Bakan Akar; Tek Tip Askerliğe Geçilecek

Ülkemizde hemen hemen her dönemde bedelli askerliğe ilişkin ciddi talepler oluyordu. Bu taleplere kayıtsız kalamayan Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı daha önceki dönemlere pek çok kez bedelli askerlik yasası çıkarmış ve uygulamıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askerlikte yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akar, ”2-3 aydan beri çalışma yürütülüyor henüz sonuçlanmadı tartışmalı pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2-3 ay içinde bedelilidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor” şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakanı Akar, geçtiğimiz günlerde askerlikte yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili, “Sosyal boyutu, siyasi boyutu dahil askerlik noktasından baktığınızda neler yapabiliriz, çalışmamızı bitirmek üzereyiz.” açıklamasını yapmıştı. Hulusi Akar bugün yaptığı açıklamada ise, ” 2-3 ay içinde bedelilidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor.” açıklaması ile dikkatleri üzerine çekti.

2 – 3 Ay İçerisinde Yeni Sistem Tamamlanacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmaların bitirilmek üzere olduğunu açıkladı. Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umduğunu ifade eden Hulusi Akar, yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacaklarını belirtti.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.