Bakan Kurum'dan Konut Borcu Açıklaması

/ 29 Eylül 2018 / 622 views / yorumsuz
Bakan Kurum'dan Konut Borcu Açıklaması

Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan konut borcu bulunan on binlerce vatandaşı umutlandıracak bir açıklama geldi. Murat Kurum, “Konut borcunda güncelleme çalışmaları yapıyoruz, inşallah vatandaşımızı memnun edeceğiz” açıklaması yaptı. Konut borcu olan vatandaşlarda heyecanlı bekleyiş başladı.

Bakan Kurum’dan Konut Borcu Açıklaması

Bakan Murat Kurum, bugün Malatya’nın Beydağ’ı Mahallesi’nde süren kentsel dönüşüm çalışmalarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sırasında konuşan Bakan Kurum “Biz buradaki konutların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak maliyet değerini aşağı çekerek sizlere satıyoruz. Bunu da 180 ay vade ile sunuyoruz. Konut borcunda güncelleme çalışmaları yapıyoruz, inşallah vatandaşımızı memnun edeceğiz” açıklamasını yaptı.
Açıklamanın ardından konut borcu bulunan vatandaşlarda heyecanlı bir bekleyiş başladı. Çalışmanın içeriği hakkında bir açıklama yapılmazken, çalışmanın kısa sürede tamamlanarak kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.