Banka Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim ?

/ 5 Mart 2017 / 140 views / yorumsuz
Banka Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim ?

Bankalar, herkese kredi sağlamadıkları gibi kredi verirlerken de birçok konuda talepte bulunabilmektedirler. Bunun en temel sebebi ise yasal bir kurum olmaları ve kendilerini güvence altına almalarının sebebidir. Çünkü para verdiklerinde herkes gibi bunu almak istediklerinden, verdikleri paraları geri alamadıklarında zarara girmektedirler. Bu yüzden de kendisine başvuran kişilerden, maaş bordrosu, gayrimenkullere ait tapular, gelir düzeyleri ya da farklı birçok belge istemektedirler. Tabi kredi verme konusunda kredi notu da ayrıca önemli olmaktadır. Kredi notu kötü olan bir kişi, bankalar üzerinde kolay kolay kredi çekemez ve böylelikle nakit paraya ulaşma amacı da kolay olmamaktadır.
Banka kredi vermiyor ne yapabilirim diye soruyorsanız, bunun yerine bazı finansal açıdan destek veren firmaların olduğu da bilinmelidir. Evrak ve kefil istemeyen bu tür kuruluşlar genelde, başvuru neticesince birkaç araştırma yaparakta, kişinin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. İşletim mantıkları, ödenekler ve faiz olanakları bu tür kredi danışmanlığı firmalarında farklı bir yolda ilerlemektedir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapılarak, faizler hesaplanmalı ve ona göre bir para talebinde bulunulmalıdır. Kısacası, bankalar dışında kredi çekebilecek finansal kuruluşlar yer alıyor. Bunlar bankalar kadar kişileri uğraştırmamaktadır.
Kredi Çekme Yollarında Diğer Alternatifler
Banka kredi vermiyor ne yapabilirim konusu birçok kişi için önemlidir. İstihbarat konusunda olumsuz sicili olanlar, kredi notu kötü olanlar ya da kara listede olan kişilerin bankalar ile kredi konusunda anlaşması pek mümkün olmamaktadır. Bu yüzden de kredi danışmanlığı ya da finansal destek veren firmaların olduğu da biliniyor. Bunların temel sistemleri, pek çok belge isteyerek, masraf çıkartma ya da bekleme süreci ile değil, daha hızlı işlem sistemlerinde kişilerin nakit para ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Tabi finansal açıdan verilen bu paraların, geri ödenmesi konusunda da belirli bir faiz işlenmesi gerektiği de unutulmamalıdır.
Banka dışındaki diğer kurumlarda, büyük şirketlerin kendi sisteminde çalışan ufak çaplı şirketlerde yer alıyor. Şirketlerin finansal açıdan güçlü olması bu tür hizmetleri de kimi zaman vermelerine sebep olabilmektedir. Bu yüzden de kredi çekimleri için çeşitli faktoringler üzerinde de başvurular yapılarak, nakit para ihtiyacı karşılanabilir.
Senet ile para çekebilmekte mümkündür. Tabi para çekme işlemi doğrudan size parayı senet karşılığında veren ve imkanınızı alan kurumlarca yapılabilmektedir. İnternet üzerinde de bu tür başvurular alınmakta ve talebe göre para ihtiyacı farklı bir istemde verilmektedir. Ödeme olanakları ise senette belirtilen tutarda işlenmekte ve geçerli bir ödeme imkanı sağlanarak, kişilere kredi verilmektedir. Banka kredi vermiyor ne yapabilirim sorusu için bu yolu da deneyebilirsiniz.
İnternet üzerinde özellikle size parasal destek sunacağını söyleyen ve sizi dolandırmaya kalkabilecek kişilere de dikkat etmelisiniz. Bu yüzden her zaman internet üzerinde başvuru ile yüzyüze görüşme sağlanarak, bu tür parasal ihtiyaçların sağlanmasına özen gösterilmelidir.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.