Bankalar Faiz İndirimlerine Devam Ediyor

/ 30 Aralık 2018 / 214 views / yorumsuz
Bankalar Faiz İndirimlerine Devam Ediyor

Ev alma hayali kuranlar için bankalardan birbiri ardına iyi haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce Ziraat Bankası, Halkbank, VakıfBank ve İş Bankası`ndan gelen konut kredisi faiz indirimlerine katılım bankaları da dahil oluyorlar. İlk haber Vakıf Katılım’dan gelmişti ve Vakıf Katılım konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde aylık kar oranını % 0,98 ‘e indirmişti. Bir haber de Ziraat Katılım’dan geldi ve böylece indirimli kredi kullandıracak banka sayısı 6’ya yükseldi.

Bankalar Faiz İndirimlerine Devam Ediyor

Ziraat Katılım Bankası, tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi aktif olarak kredili çalıştığı firmalardan konut satın alacak müşterilere aylık % 0,98 kar oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500.000 TL ’ye kadar konut finansmanı kullandıracağını duyurdu.

Ziraat Katılım ‘dan konuyla alakalı yapılan açıklama şu şekilde;

Konut sektörü ülkemiz ekonomisinde önemli bir role sahip. Bünyesinde barındırdığı istihdam ve etkilediği alt sektörler de herkesçe malum. Ülke ekonomisinin büyüme ivmesi ve yatırım potansiyellerine etkisi ile önemli bir sektör konumunda olan inşaat sektörüne desteklerimiz sürecek.

Katılım Bankaları da Piyasaları Destekliyor

Ziraat Katılım, kuruluş misyonunun bir gereği olarak, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca Ziraat Katılım, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en uygun koşullarda karşılamayı da kendisine bir görev biliyor.

Ziraat Katılım, bugün itibarıyla hem banka ile kredili çalışmakta olan konut üreticisi firmaların hem de bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir kampanya başlattı.

Ziraat Katılım ile Çalışan Firmalar’dan Konut Alımlarında Kar Oranı % 0,98

Kampanya kapsamında Ziraat Katılım’ın aktif olarak kredili olarak çalıştığı firmalarından konut satın alacak müşterilere aylık % 0,98 kar oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500.000 Lira ’ya kadar konut finansmanı kullanma imkanı sağlanacak.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.