Başbakan Resmen Bildirdi : 15 Dakika Olacak!

/ 13 Haziran 2018 / 99 views / yorumsuz
Başbakan Resmen Bildirdi : 15 Dakika Olacak!

Başbakan Binali Yıldırım, ‘Herkes bi yerlerde bu işi yapamazlar ama görüyorsunuz tünel yapılmış ve çoktan bitti. Böyle bir şeyi görmemezlikten gelemeyiz, şimdi de geçişlerde para alınacağını söylüyorlar. Hayır paralı değil, iki taraf da ücretsiz olacak.’ dedi.
Başbakan Binali Yıldırım, İzmir-Manisa yolunu birbirine bağlayan Sabuncubeli Tünelleri ve Bağlantı Yolları’nın açılış törenine katıldı fakat bu tören öncesinde kendi kullandığı makam aracıyla Manisa tarafından tünele giriş yaptı. Başbakan, törende yaptığı konuşmasında da ‘Duymayan kimse kalmasın, Sabuncubeli Tünelleri’ni açtık. Bu eseri yapıp da buraya armağan ettiğimiz için çok mutluyuz.’ diyerek, tünelin açıldığını herkese duyurmuş oldu.
Yıldırım büyük bir törenle, beş farklı projeye daha açılış yapacaklarını dile getirirken, böyle büyük bir projenin İzmir’e de Manisa’ya da hayırlı uğurlu olmasını ve İzmir’in milletvekili olarak onları temsil ettiği için büyük bir onur yaşadığını da konuşmasına ekledi. İzmir’in Türkiye için çok önemli bir şehir olduğunu, böyle bir projeyi de İzmir’de gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduğunu söyledi.
Bu projenin İzmir’e Manisa’ya büyük bir rahatlık yaşatacağını, insanlara derin bir nefes aldıracağını, ulaşımı kısa bir süreye indireceğini ve de çevre kirliliğinin azalmasına da katkı sağlayacağını da dile getirdi.
Başbakan, ‘İçlerinde olan bu insanlara ve devlete hizmet aşkıyla, tüm yolları, uzunlukları kısaltacağız, yollar yapmaya devam edeceğiz. Bölgemiz için ne yapsak yine de eksik kalır. Bu işin başına ilk geçtiğimiz gün nasıl heyecanlıysak, o heyecanımız hala devam ediyor. Kurulan Cumhur İttifakı’nın TBMM’ye kadar taşıyıp, bu hizmetimizi ve mutluluğumuzu devam ettireceğiz.’ dedi.
‘Milletimiz bir şeyleri hayal etti ve biz de o hayallerden destek alarak hepsini gerçek yaptık. Bugün yaptıklarımız, geleceğin teminatıdır. Sabuncubeli Tünelleri gerçekleştirdiğimiz projelerden bir tanesi, Çarşamba günü de Ovit Tünelleri Cumhurbaşkanımız tarafından resmen açılacak. Biliyorsunuz ki Ovit Tünelleri Türkiye’nin en uzun tünelleridir. Bütün hayalleri gerçek yapacağız.’ dedi.
Başbakan, Sabuncubeli Tünelleri ile İzmir Manisa yolundaki tüm virajları kaldırarak, bu süreyi 15 dakika ve daha altına indirdiklerini belirtti.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.