Başbakan’dan Flaş Açıklama: “2018’de 110 Bin Yeni Memur İstihdam Edilecek”

Başbakan’dan Flaş Açıklama: “2018’de 110 Bin Yeni Memur İstihdam Edilecek”

23 Aralık 2017’de Kilis Valiliği’nde gerçekleşen basın toplantısında Başbakan Binali Yıldırım 2018 yılında kamu kurumlarına 110 bin memur yerleştirileceğinin haberini verdi. Yıldırım, gün içerisinde partisinin Adıyaman ve Kilis kongrelerini gerçekleştirdiğini belirtti. Bugün yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda uzun yıllardır kamuda “taşeron meselesi” olarak bilinen çalışanların, artık devlette sürekli çalışan kadrosunda görevlerine devam edeceğinin altını çizen Yıldırım, yaklaşık olarak 900 bin çalışanın bu sorununu çözmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Yıldırım, önümüzdeki dönemlerde devletin daha kaliteli ve sorunsuz hizmet verebilmesi için Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu, üniversitelerimiz ve Aile eve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na toplam 110 bin yeni memur yerleştirmek için gerekli tüm izinlerin alındığına dikkat çekti.

Yeni Memur İstihdamı

Yeni Memur İstihdamı İçin Belirlenen Sayılar Gerçekleşen basın toplantısında Binali Yıldırım yeni memur istihdamıyla ilgili detayları şu şekilde açıkladı: “2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli bir şekilde daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için Sağlık Bakanlığımıza 36 bin sağlık personeli alacağız. Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz ve Adalet Bakanlığında da çeşitli hizmetlerde çalışmak üzere zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin personeli istihdam edeceğiz. Ayrıca köylerimizin eksik imam ihtiyacını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 9 bin 500 kadro vereceğiz, müezzin, imam ve Kur’an öğreticisi olarak buralarda çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı, her geçen yıl her geçen ay yurt sayısını artırıyor Kredi Yurtlar Kurumu… Dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018’de işe başlaması için gerekli izinleri almış durumdayız. Üniversitelerimizde 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 2 bin ve üniversite hastanelerinde 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek.”
Memur işe alımları sonucunda bakanlıklarda ve devlet dairelerinde personel eksikliği kaynaklı olarak işlerin aksaması durumunun ortadan kalkacağını özellikle belirten Binali Yıldırım bu kararın tüm ülkeye ‘hayırlı uğurlu’ olmasını diledi. Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasının ardından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozbağ Twitter üzerinden işe alımı yapılacak personel sayılarının detaylarını paylaştı. Diyanet İşleri Başkanlığı’na alınacak personellerin, 6 bininin İmam Hatip, 3 bininin Kur’an Kursu öğreticisi, 500’ünün müezzin kayyımdan oluştuğunu açıklayan Bozdağ, Diyanet’in yakında resmi alım ilanı yapacağının bilgisini verdi. Bekir Bozdağ, kamuya alınacak yeni personellerden 36 bininin sağlık, 20 bininin öğretmen, 15 bininin Adalet Bakanlığı, 10 bin 900 kişinin de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından istihdam edileceğini söyledi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir