Batman'da Şehit Sayısı 7'ye Yükseldi

/ 4 Ekim 2018 / 145 views / yorumsuz
Batman'da Şehit Sayısı 7'ye Yükseldi

Batman’da şehit sayısı 7’ye yükseldi. Bugün sabah saatlerinde Batman’dan acı haber gelmiş ve el yapımı patlayıcı (EYP) patlaması sonucunda 4 askerimizin şehit olduğu ve 5 askerimizin de yaralı olduğu haberi gelmişti. Batman’dan maalesef kötü bir haber geldi ve yaralı üç askerimizin de hayatını kaybetmesi ile şehit sayımız 7’ye yükseldi. Yaralı sayımız ise 2. Batman’ın Gercüş ilçesinde PKK’lı teröristler, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında önceden yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi.

Batman’da Şehit Sayısı 7’ye Yükseldi

Batman ilimizin Gercüş ilçesinde bugün saat 06.00 sıralarında güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyon sırasında zırhlı askeri araç geçerken, PKK’lı teröristler yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Patlamada, 7 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Saldırının ardından bölgeye takviye güvenlik güçleri ve ambulanslar sevk edildi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 3 askerimiz daha şehit oldu. 2 yaralı askerimizin ise tedavileri sürüyor.

Bölgede Operasyon Başlatıldı

Saldırının gerçekleşmesinin hemen ardından güvenlik güçlerimiz kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla, bölgede hava destekli geniş çaplı operasyonlara başladı. Operasyona çeşitli hava araçlarının ve çok sayıda güvenlik personelinin katıldığı öğrenilirken operasyonun sonucu hakkında henüz gelen bir bilgi bulunmuyor.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.