Benzin Fiyatlarına Zam Kapıda!! Benzin Fiyatlarının Son Durumu Nedir?

/ 16 Ocak 2018 / 46 views / yorumsuz
Benzin Fiyatlarına Zam Kapıda!! Benzin Fiyatlarının Son Durumu Nedir?

Son zamanlarda artan döviz kurunun etkisi ile akaryakıt fiyatlarına da zam kapıda görülüyor. Benzin litre fiyatı bu gece tam yarı olduğunda, tarih yeni güne durduğunda takriben sekiz kuruşluk bir artışın olması bekleniyor. Artan petrol fiyatlarının tesir olduğu belirtilen bu zam için benzin fiyatları da nasibini alacağı ifade ediliyor.

Sendika Zam İle Alakalı Açıklama Yaptı

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası nezdinde bir açıklama yapıldı. Açıklama sendikanın internet sitesinin üstünden yapıldı. Sendika resmi internet sitesi üstünden yapılan açıklamada, 16 Ocak 2018 gününden itibaren geçerli olacağı ifade edilen zam miktarı yer aldı. Zammın şu an itibarı ile benzin ve gurubuna dair yapıldığı ve yedi ila dokuz kuruş arasında bir zam olacağı yer aldı. Böylesi bir zam beklentisine dair bilgilerin paylaşıldığı açıklamada zam tarihinin bu gece yarısı başlayacağı ifade edildi. Yapılan açıklamada ayrıca bu zaman diliminde mazot ve gurubu üstünde bir artışın olmayacağı beklentisi de ayrıca beyan edildi.
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklama sonrasında benzin ve gurubuna bu gece yarısı itibarı ile yaklaşık sekiz kuruşluk bir zam yansıması bekleniyor. Geçen ay da benzin ve gurubuna yine aynı oranda sekiz kuruşluk bir zam artışı görmüştü. Aynı oranın bir ay sonra da yapılacak olması açıklamada yer aldı.

Aracı Olanlar Önlemini Alsın

Araba sahiplerini üzen bir açıklama Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapıldı. Geçen hafta mazot ve ürün gurubuna yapılan zammın hemen akabinde bu sefer de benzin ve gurubuna zam yolda görülüyor. Benzin ve gurubu için düşünülen zam miktarı da açıklamada yer aldı. Ocak ayının ortasında benzin ve gurubuna gelen bu zam içeriğinde mazot ve gurubunun olmayacağı da açıklama içeriğinde yer aldı. Ajansların son dakika haberi olarak geçtiği haber ile araç sahipleri kendi tedbirlerini alacakları görülüyor.

Motorin ve Gurubuna Zam Var Mı?

Araba sahiplerini üzen bir haber son dakika olarak haber ajanslarına düştü. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından erilen zam haberi basın ajanslarına bomba gibi düştü. Haber kaynağı olarak Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası internet sayfası gösteriliyor. Sendika internet sitesinde yer alan zam miktarı olarak yedi kuruştan başlayacağı ve en fazla olarak dokuz kuruş zammın ön görüldüğü beklenti bilgisine yer verildi. Takvimlerin 16 Ocak tarihini gösterileceği zaman aralığı olan gece yirmi dört suları itibarı ile zam geçerli olacağı bilgisi de yer aldı.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.