Beşiktaş'tan Yacine Brahimi Bombası

/ 16 Nisan 2018 / 56 views / yorumsuz
Beşiktaş'tan Yacine Brahimi Bombası

Gelecek sezon kadro planlamasına erken başlayan Beşiktaş’ ta transfer hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Portekiz basını gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya attı. Geçen senede Beşiktaş’ ın transfer listesinde olan Cezayir asıllı Yacine Brahimi’ nin sezon sonunda Beşiktaş’ a gelebileceğini yazan Portekiz basını Beşiktaş taraftarını da heyecanlandırmayı başardı. Bu sezonun sonunda Brezilyalı yıldız isim Anderson Talisca’ nın sözlemesinin bitecek olması siyah beyazlı yönetimi düşündürmeye başladı. Talisca’ nın bonservisini Benfica kulübünden almak isteyen Beşiktaş transferden yüksek maliyet nedeniyle vazgeçebilir.

20 milyon euronun üzerinde bir teklif isteyen Benfica kulübü Beşiktaş’ ın mali yapısını zorlamış durumda. Yöneticilerden bazıları ise ne olursa olsun bonservisi alınmalı ve bu gelecek vaaeden futbolcuyu iki katı paralar ile büyük kulüplere satılabileceği görüşünde. Finansal fair play kıskacında olan kulüplerimizin bu tarz yüksek maliyetli transfeleri gerçekleştirebilecek güçleri ne yazık ki bulunmuyor. Bu yüzden Beşiktaş kulübü Anderson Talisca’ nın bonservisi alınmayıp takımdan ayrılması halinde yerini doldurabilecek alternatiflerin peşine düşmüş durumda. Portekiz basınında yer alan habere göre siyah beyazlılar Yacine Brahimi sezon sonunda kadrosuna katabilir. Peki Beşiktaş’ ın Talisca’ nın yerine düşündüğü ve adı duyulduğunda insanlarda heyecan yaratan Yacine Brahimi kimdir?

Yanice Brahimi Kimdir?

Porto’ da forma giyen 28 yaşında ki Cezayirli futbolcu Yanice Brahimi ayaklarına çok hakim olan ve pas oyununda oldukça etkili işler yapabilen, önünde ki forvetleri besleyebilen bir futbolcudur. Şenol Güneş’ in de oyun tarzına uyum sağlayabiliceği düşünülen Brahimi bu sezon Porto forması ile çıktığı 42 resmi maçta takımına 11 gol ve 7 asistlik performansla katkı sağlamayı başarmıştır. Brahimi 2014′ de Brazilya’ da gerçekleştirilen Dünya Kupası’ nda oynadığı etkili oyunla dikkat çekmiştir. Kupada oynadığı bu etkili oyun ona Porto kapısını aralamıştır ve 2014 yılında Granada’ dan 6.5 milyon Euro bonservis bedeli ile kendisini 5 yıllığına Porto’ ya bağlayan imzayı atmıştır. Bakalım önümüzde ki transfer sezonu Beşiktaş Yanice Brahimi’ ye ” Come to Beşiktaş” diyecebilecek mi göreceğiz.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.