Bir Yaşındaki Oğlunu Yakan Babadan Şok Savunma

/ 13 Haziran 2018 / 113 views / yorumsuz
Bir Yaşındaki Oğlunu Yakan Babadan Şok Savunma

Adana’da yaşanan bir olayda para istediği annesinin kendisine para vermemesi üzerine bu duruma kızan Çağlar Aslan, henüz bir yaşında olan oğlu Ezel Aslan’ın da içerisinde bulunduğu annesine ait evi ateşe verdi. Olaydan sonra oğlunu görmek için Adana Şehir Hastanesine giden 21 yaşındaki zanlı Çağlar Aslan’ın “Evi yaktığımı hatırlamıyorum. Ben böle bir şey yapmadım” dediği öğrenildi.

Para İstedi, Annesi Yok Deyince Evi Yaktı

21 yaşındaki babanın oğlunun hayatını hiçe sayarak evi yaktığı olay 11 Haziran tarihinde Adana’nın Seyhan ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta olan Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşandı. Daha önce karışmış olduğu bıçak kullanmak suretiyle yaralama, tehdit etme ve uyuşturucu madde bulundurma ile ilgili çok sayıda suçtan kesinleşmiş 3,5 yıl hapis cezası bulunan ve bu sebeple polis tarafından aranmakta olan zanlı Çağlar Aslan, sabah karşı annesinin evine geldi ve annesi Ayşe Aslan’dan kendisine para vermesini istedi.
Annesinin parasının olmadığını söylemesine kızan Çağlar Aslan bunun üzerine kendi oğlu Ezel Aslan’ın da uyumakta olduğu evin yatak odasını ateşe verdi. Alevlerin bir anda odayı sarması üzerine zanlı Çağlar Aslan olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Anne Ayşe Aslan ise panik içerisinde kendisini dışarıya atarak komşularından yardım istedi. Komşular bir yandan hortumlar ile yangına müdahale ederken bir yandan da itfaiyeye haber verdiler. Bu sırada evde bulunan bir yaşındaki bebek Ezel, komşuların da yardımıyla alevlerden kurtarıldı. Yangın itfaiyenin müdahalesi ile tamamen söndürülürken bebek Ezel, ambulans ile Adana Şehir Hastanesine kaldırılan bebeğin vücudunda birinci dereceden yanıklar bulunduğu ve dumandan etkilenmiş olduğu öğrenildi.

”Hatırlamıyorum” İddiası

Çağlar Aslan, olayın üzerinden bir süre geçtikten sonra oğlunun durumunu öğrenmek için eşi Gülben Y. İle birlikte geldiği Adana Devlet Hastanesinde eşi ile birlikte polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Sağlık kontrolüne götürülen Çağlar Aslan “Sanki otuz kişiyi öldürdük” şeklinde tepki gösterdi.
Emniyette alınan ifadesinin ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Çağlar Aslan, sağlık kontrolü için götürüldüğü Adli Tıp Kurumunda “Olayla ilgili bir şey hatırlamıyorum. Ben öyle bir şey yapmadım. Çocuğumu görmek için eve gittim ama evi yakmadım” dedi.
Çağlar Aslan hakkında, nöbetçi sulh ceza hakimliğince, daha önce işlediği suçlar ile birlikte kundaklama suçundan dolayı da tutuklanmasına karar verilerek ceza evine gönderildi. Çağlar Aslan ile birlikte göz altına alınan nikahsız eşi Gülben Y. İfadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.