Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Satın Alınır?

/ 12 Ocak 2018 / 33 views / yorumsuz
Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Satın Alınır?

Eski Bitcoin kodunun, zincir bloğu başına 1 Megabaytlık veri sınırı ya da saniye başına yaklaşık olarak 3 işlem sınırı bulunuyordu. Bu sınırı, teknik olarak, yükseltmek basit gibi görülse de toplum net bir fikir birliği sağlayamadı.
2017 yılında kapasite görünmez bir duvara çarptı. Fiyatlar hızla yükseldi, Bitcoin’e olan güven azaldı, bazı kişilerin işlemlerini sürdürmeleri günlerini aldı.
Sonrasında Bitcoin duraklama dönemine girdi. Birçok borsacı, yatırımcı ve işletme Bitcoin’i tercih etmez oldu. Piyasadaki diğer dijital para birimleri ile arasındaki pazar payı büyük bir hızla % 95 seviyelerinden % 40’lara düştü.
Bunun sonrasında ise hem Bitcoin kripto para biriminin önünü açmak, bu büyük düşüşü engellemek, hem de bu limitlerden bir an evvel kurtulmak adına Bitcoin Cash (BCH) yaratıldı.

3 Bin Dolar Civarlarında İşlem Görüyor

2017’nin Ağustos ayında piyasaya 175 dolar seviyelerinden giriş yapan BCH, ilk günlerinde hızlı bir artış göstererek 465 dolara kadar yükseldi. Akabinde hızlı büyümenin verdiği etki ile insanlar kar etme amacıyla bu dijital para birimini satmaya başladı ve Bitcoin Cash fiyatı 300 dolar seviyelerine kadar düştü. Şu sıralar BCH piyasalarda 2.946 dolar seviyelerinden işlem görüyor.
Bitcoin Cash cinsi dijital parada yaşanan bu akıl sır ermez yükselişle beraber Bitcoin Cash nereden alınır sorusu ile çok sıklıkla karşılaşır olduk. Bu yazımızda Bitcoin Cash’in hangi dijital para borsalarında işlem gördüğü ve Bitcoin Cash (BCH) alım satım işlemleri nereden gerçekleştirebilir gibi akıl kurcalayan sorulara cevap vermeye çalışacağız…

Bitcoin Cash (bch) Hangi Borsalarda İşlem Görmektedir?

Şu sıralar Kraken, Bittrex, CEX.io, Poloniex, Evercoin, Binance, Changelly, Okex gibi borsalar başta olmak üzere Bitcoin Cash’i destekleyen her türlü borsada al sat işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Bitcoin Cash’i şu an için dışarıdan kredi kartı ya da başka bir şekilde satın alabilmenize olanak sağlayacak bir işlem yok. Ancak Bitcoin Cash almak için Bitcoin (BTC) üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartıyla Bitcoin almak için Changelly’den belli bir komisyon karşılığında Bitcoin (BTC) satın alarak Bitcoin Cash (BCH) destekleyen dijital para borsalarında bunu kullanabilirsiniz.
Aynı zamanda Btcturk, Paribu, Koineks gibi Türk Bitcoin borsalarından da Bitcoin alma işlemlerini hesabınızdan havaleyle gerçekleştirip bunu Bitcoin Cash (BCH) destekleyen dijital para borsalarına gönderip aldığınız Bitcoin’i Bitcoin Cash’e çevirip bu dijital para birimine sahibi olabilirsiniz.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.