Bitcoin Fiyatında Dalgalanmalar Sürüyor

/ 8 Şubat 2018 / 62 views / yorumsuz
Bitcoin Fiyatında Dalgalanmalar Sürüyor

Geçtiğimiz hafta, bitcoin nakit (BCH) piyasaları, genel olarak kripto para birimlerini saran düşüş eğiliminden dolayı zorlandı. 6 Şubat’ta BCH fiyatı kripto paralar başına 740 dolara düştü ancak o günden sonra Salı akşamı Bitstamp’ta 950-1.050 dolara geriledi.

Bitcoin Piyasaları Dengesizleşti

Bitcoin son yedi günde kabaca 588 USD (-39%) değer kaybetti ve bu hafta bitcoin nakit piyasaları bir darbe aldı. Şu anda fiyat tekrar toparlandı. Çarşamba günkü ticaret oturumlarının çoğunu geri arttıktan sonra 950-1.050 doları arasında gerçekleşti. Geçen hafta BCH ticaret hacmi yaklaşık 650 milyon dolardan 1 milyar dolara yükseldi. Bugün en fazla eşiğe sahip borsalarda Okex, Bitfinex, Hitbtc, GDAX ve Huobi bulunmaktadır.

Bitcoin Nakit Piyasalarını Yükseltme Çabaları

7 Şubat 2018’de bitcoin nakit fiyatı 1,020 doları buluyor. Geçtiğimiz hafta pazardaki düşüş eğilimine rağmen, bitcoin nakit topluluğu bir sürü altyapı desteğine ve yeni uygulamalara sahip. Örneğin, BTC topluluğundaki herkes Cointext adlı yeni bir uygulamadan bahsediyor; Cointext, metinde BTC eşliğinde nakit para gönderme yeteneğini yaratmayı amaçlıyor. Yaratıcılara göre, tüm metinler Chaintip devrilme platformu gibi zincir işlemlerdir. Bununla birlikte, platform çok yeni olduğu için, bazı BTC destekçileri, metin mesajlarıyla kullanıldığında bu projenin güvenliğinden şüphe ediyorlar. Bu hafta açıklanan bir başka ilginç BTC özelliği, Skycoin ve smartcash servislerini platforma eklediğini açıklayan Localbitcoincash borsasından geldi. Uygulama, bu tür işlemlerde ücret almaz, döviz mühendisi bu konuyu açıklıyor. Localbitcoincash, 7 Şubat’ta “Hiçbir ücret değişimi olmayacak, tamamen ücretsiz olduğu ve platformumuz tarafından desteklenen farklı şifre değişimlerinin gerçekleşmeyeceği ve bu şekilde sürdürebileceğini” belirtti.

Bitcoin Piyasasında Yeni Gelişmeler

Openbazaar, geçen haftaki bitcoin nakit ve zcash’ini bütünleştiriyor. Yakın geçmişte, merkezi olmayan şifreleme, Openbazaar piyasasına entegre bitcoin nakit ve zcash’i en yeni 2.1.0 sürümüne ekledi.  Openbazaar geliştiricileri, “Bu sürüm, Openbazaar’daki kripto para birimleri için daha fazla seçenek sunma yolundaki ilk adımdır – Bir kerede bir şifreli eş zamanlama kullanan düğümler için doğal destek, bitcoin eşik, bitcoin eşleniği nakit veya zcash” Openbazaar geliştiricileri açıklıyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.