Bitcoin Fiyatlarında Tarihi Düşüş!

Bitcoin Fiyatlarında Tarihi Düşüş!

Bitcoin adlı sanal para, tarihi bir değer kaybı ile karşılaştı. Japonya üstünden gelen son andaki haberler ile sanal para âleminde lafı geçen yatırımcılardan birinin satışa devam ettiğini sosyal medya üzerinden duyurması sonucu tam yüzde on değer kaybetti. On altı bin beş yüz Amerikan dolarının altına düştü.

Hem Dip Hem Zirve Rekoru

Günler takvim yapraklarında Cuma gününü gösterirken, yirmi bin sınırına dayanarak kırdığı zirve rekorunun ardından, sene başından bu yana yirmi kat değer kazanmıştı. Sanal para Bitcoin üstünden işlem yapacağını ilk evvel Cboe Global peşinden de CME Group açıklamış ve işlemleri başlatmıştı. Endüstri alanında faaliyet gösteren kuruluşlar açısından Sanal Para Bitcoin ticaretinin kolay hale getirilmesi adına yapılan hamlelerin peşinden bir de yönetim olarak açığa pozisyon almalarına imkân tanıması şeklinde gelişmeler yaşamıştı.
Singapur Merkez Bankası olası bir vurgunculuk kaynaklı çıkış olduğu noktasında uyarılarda bulundu. Yirmi sınırına dayanan Sanal Para Bitcoin’in bu yükselişinin kaynağı hakkında şüphelerinin olduğu ve ani bir düşüş yaşanma ihtimalinin olacağını ifade etti. Bu açıklamanın peşinden yeni gelişme yaşandı.

Ardı Ardına Açıklamalar

Japonya Ülke sınırlarında yaşayan ve Cis adı ile tanınan bir ticarete yönelik uzman da satış uyarısı yaptı. Sanal Para Bitcoin piyasasındaki işlem hacmi noktasında nerede ise yüzde elliye varana değin payı bulunan bu uzmanın satışa dönüm ikazının hemen peşinden müthiş düşüş yaşandı.
Tam yirmi bir milyar Yen’lik bir hesap hacmi bulunduğu iddia edilen Cis, son bir gün içerisinde oldukça yüksek meblağlarda satış gerçekleştirdi. Sanal Para Bitcoin ve Kripto Piyasası da oldukça hareketlendi. Tokyo kenti analistlerinin yaptığı açıklamada, diğer Japon yatırımcılar da satışa dönük pozisyon aldıklarını ve sanal paranın piyasa değerinin aşırı düşmesine neden olduklarını belirtti. Bitcoin fiyat değeri de on altı bin beş yüz dolarının aşağılarına inmiş oldu.

Değer Kaybı İkazları Yerinde

Geçen Pazar yirmi binin üstünde değer gören Sanal Para Bitcoin, yüzde on sekiz gibi oldukça yüksek bir değer kaybı ile on altı bin iki yüz doksana kadar düştü. İki günde ulaştığı bu iki zirve ile tarihi bir rekor kırdı. Hem zirve yönü ile hem de düşüş ciheti ile zirve yapmış oldu. Eylül ayı içerisinde yüzde kırk gibi rekor bir düşüş yaşanmış hemen peşinden Kasım ayında da yüzde otuz gibi bir rakamla düşüş yaşanmıştı. Bitcoin fiyatı üstünde en değer kayıplardan biri de son yaşanan olmuş oldu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir