Bitcoin Ticareti için En İyi 5 Araç

Bitcoin Ticareti için En İyi 5 Araç

Bitcoin artan değeri nedeniyle pek çok yatırımcının tercihi haline geldi. Fakat bu ticareti yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar bulunur. Bunlardan ilki Bitcoin al sat yaparak para kazanmak isteyenlerin doğru tercihler yapması gerektiğidir. Bu tercihler paranın nerede tutulacağını belirlemek, hangi borsada işlem yapılacağını seçmek gibi önemli detayları içerir.

1- İşlem Yapmak İçin Doğru Borsa

Bitcoin satın almak için borsa siteleri kullanılır. Dünya üzerinde pek çok borsa sitesi bulunsa da herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için en güvenilir ve en kullanışlı borsaların tercih edilmesi gerekir. Coinbase şu anda dünyanın en büyük Bitcoin borsası olarak kabul ediliyor. Yan kuruluşu GDAX sistemi sayesinde alım satım yapmak ve Bitcoin dışı coin satın alımı gerçekleştirmek mümkündür. Coinbase aynı zamanda bir Bitcoin cüzdanıdır ve bu sayede kullanıcılar çoğu borsaya göre daha fazla avantaja sahiptir.

2- Doğru Grafik Sistemleri Kullanmak

Coin piyasasında en önemli detay grafiklerdir ve grafikleri doğru analiz etmek ve detaylı inceleme yapmak kazanç sağlamanın anahtarıdır. Çoğu kişi grafik takibi yapmadığı veya yanlış yorumladığı için kazanç sağlayacağı durumlarda zarar etme riskiyle karşılaşıyor. Coinigy platformu pek çok dijital para biriminin grafiklerini bulunduran ve sipariş vermeye olanak sağlayan bir platform olarak sık kullanılan bir ticaret sistemidir. Kullanıcılar bu sisteme cüzdanlarını bağlayabilir, analiz yapabilir ve işlemlerini gerçekleştirebilir.

3- Mobil Sistemlerin Tercihi

İnsanların çoğu Bitcoin yatırımı yapsa da sürekli olarak bilgisayar başında takip gerçekleştirmez. Bunun yerine mobil takip sistemlerini tercih ederek fiyatlar ile ilgili bilgi alır. Zeroblock ismi verilen sistem bilgisayar başında zaman geçiremeyen kişiler için tasarlanmış yararlı bir uygulama. Bu uygulama bir grafik yardımıyla Bitcoin fiyatının görüntülenmesini sağlarken belirlenmiş fiyatlarda kullanıcıya uyarı gönderebiliyor.

4- Soğuk Cüzdanı Öğrenin

Bitcoin depolamak için kullanılan cüzdanlar soğuk ve sıcak olarak ikiye ayrılır. Sıcak cüzdan internet bağlantısı olan cüzdanlara soğuk cüzdan ise internet bağlantısı olmayan cüzdan anlamına gelir. Soğuk cüzdanlar güvenlik anlamında daha yüksek koruma sağlar. Trezor ismi verilen cüzdan soğuk depolama sağlayan bir cüzdandır ve nihai güvenlik sağlama amacını taşır.

5- Doğru Ticaret Grupları

Sadece Bitcoin değil pek çok coin hakkında bilgi sahibi olmak için ticaret grupları kullanılır. Bu gruplarda uzman kişilerden öneriler, tahminler veya yeni başlayanlar için altın değerinde tavsiyeler bulunabilir. Ayrıca bu gibi gruplar piyasada doğru pozisyon alınmasını da sağlayacaktır. Bu konudaki grupların bulunması için ise kişilerin kendi araştırma yapması gereklidir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir