Borsada Hesap Açmadan 7/24 Bitcoin Alım-satımı: Localbitcoins Nedir, Nasıl Çalışır?

/ 26 Ocak 2018 / 72 views / yorumsuz
Borsada Hesap Açmadan 7/24 Bitcoin Alım-satımı: Localbitcoins Nedir, Nasıl Çalışır?

Sanal Para Birimi Bitcoin, son zamanların en gözde ekonomik birimi olarak duruyor. Artan yoğun alaka neticesinde borsa kuruluşların bu alakaya yanıt verememesinin doğurduğu bir etken sonucu LocalBitcoins ortaya çıkıyor. Sanal Para Birimi Bitcoin alıp satamayan yatırımcıların bu işlemleri yapa bilmelerine olanak sağlayan bir sistem olarak duruyor. Sanal Para Biriminin hem arzu edildiği gibi alınması hem de dilediği zaman satılması amacı güdülerek hazırlanmış bir internet sitesi olarak hizmet veriyor. Alım ve satım için farklı yol ve yöntemler arayan yatırımcıların faydalanabileceği bir yol olarak çıkmış görülüyor. Haftanın her günü ve günün tüm zaman dilimlerinde diledikleri gibi Sanal Para Birimi Bitcoin alıp satmak isteyenlerin uğrak yeri olması amaçlanarak kurulmuş bir internet sitesidir.

Yatırım İçin Var Olan Bir Site

Sanal Para Birimi Bitcoin almak ve de satmak isteyenlerin bu işlemlerini gerçekleştirmek adına kurulan internet sitesinin adı; LocalBitcoins internet sitesidir. Yatırımcılar Sanal Para Birimi Bitcoini herhangi bir aracı olmaksızın alım ve satım yapmaları tasarlanarak kurulan bir sistemdir. Sistem, PEER-TO-PEER yani şahıstan şahsa sloganı ile hem de oldukça güven ile Sanal Para Birimi Bitcoin hem alım yapabilmeyi hem satımın gerçekleştirilebilmesini sağlayan bir uygulamadır. Sanal Para Birimi Bitcoin alıp satmak isteyen yatırımcıların bu arzularını yerine getirmelerini sağlaya bilecekleri bir pazardır. LocalBitcoins internet sitesi bir nevi Sanal Para Birimi Bitcoin Pazar yeri olarak hem satım işlemi gerçekleştirmek isteyen satıcıya hem de alım işlemi yapma talebinde bulunan alıcıya isteklerini veren bir mekan niteliğindedir. İstedikleri fiyat seviyesini teklif olarak suna bilmeyi kendilerine sağlayan bir sistem ile çalışan bir internet sitesidir. Gerekli olan tüm açıklamaları da LocalBitcoins internet sitesinin ana sayfasında yapılıyor. İnternet sitesine giren bir girişimci, satın almak istediği Sanal Para Birimi Bitcoin miktarının listede kendine en uygun olan fiyat seçeneğini seçerek ve de arzu ettiği miktarı girerek temin edebiliyor. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için hem listedeki en uygun kendinize dair fiyat seçeneğini seçmek hem de alım gerçekleştirmek istenilen miktarı girmek gerekiyor. İşlemin gerçekleşe bilmesini temin eden şey de işte budur.

Sanal Para Bitcoin Sitesi LocalBitcoins

Sanal Para Bitcoin hem alım hem de satım gerçekleştirilebilen internet sitesi olan LocalBitcoins sitesi ile işlem yapmaya başlanıldığında Türkiye sınırlarından da bir çok yatırımcının işlem yaptığı görülüyor. Hem bitcoin alan hem de bu dijital paradan kazanç temini ile satmak isteyen Türk Vatandaşlarını site içerisinde görmek mümkün. Türk Bankalarının içerisinde günün her saati ile haftanın tüm günleri Sanal Para Bitcoin, hem almak hem de satmak mümkün görülüyor. Yapılması gereken şey de, işlem yapılan banka içerisinde Sanal Para Bitcoin alım satımı yapan ya bir alıcı ya da bir satıcı bulunmasından geçiyor.
 

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.