Bu Bankalara Borcu Olanlar Dikkat

Bu Bankalara Borcu Olanlar Dikkat

Bu 3 bankaya kredi borcunuz varsa artık varlık yönetimi şirketleri ile borç tahsilini yapacaksınız çünkü Türkiye’nin önde gelen üç bankası 700 milyon TL değerindeki alacaklarını 32,5 milyon TL’ye sattı. Detaylar haberimizde.
Türkiye’nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi, Garanti ve Albaraka Türk bankaları takibe düşen 700 milyon TL değerindeki alacaklarını 32,5 milyon TL karşılığında 4 varlık yönetim şirketine sattı. Bu bankalarda takibe düşmüş veya tasfiye edilmiş borçları olan müşterilerin bundan böyle bu borçlarının ödenmesi ve yapılandırılması konusunda Hayat Varlık Yönetim, Emir Varlık Yönetim, Sümer Varlık Yönetim ve Destek Varlık Yönetim ile iletişime geçmesi gerekiyor.
Yapı Kredi 307 Milyonluk Alacağını 17 Milyon TL’ye Sattı
Bu bankalar içerisinde Yapı Kredi, tasfiye halinde olan 307 milyon liralık alacağını 17.6 milyon liraya Hayat Varlık Yönetim ve Emir Varlık Yönetim’e satışını gerçekleştirdi.

Garanti Bankası Takipteki 229,3 Milyon TL’lik Alacağını Sattı
Garanti Bankası ise takibe düşen 229,3 milyon TL’lik takipteki alacağını 13,37 milyon TL’ye Sümer Varlık Yönetim ve Destek Varlık Yönetim’e sattı.
Takipteki krediler portföyü kredi kartı, bireysel destek kredisi, kredili mevduat, ticari kredi alacağı, çek hesabı, sigorta alacağı ve masraf hesabı türündeki tahsili gecikmiş alacaklardan oluşuyor.
Albaraka Türk 164,5 Milyonluk Alacağını 1,6 Milyon TL’ye Sattı
Son olarak Albaraka Türk de 164,5 milyon liralık alacağını 1,6 milyon TL’ye Sümer Varlık Yönetim’e sattı.
Bankadan, konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Bankamızın kanuni takip müşterilerine ilişkin 164.549.997,00 TRY tutarındaki nakdi alacakları 1.600.000,00 TR’ye Sümer Varlık Yönetim A.Ş.’ne satılmıştır/temlik edilmiştir.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir