Çağla Şikel Neden 5 Yıl Hapis Cezası Aldı!

/ 29 Mart 2018 / 207 views / yorumsuz
Çağla Şikel Neden 5 Yıl Hapis Cezası Aldı!

ÇAĞLA ŞİKEL’İN VERGİ KAÇIRMAKTAN 3-5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Maliye tarafından yapılan incelemelerde Çağla Şikel’in 2013 yılında sahte fatura düzenleyerek vergi kaçırması nedeniyle 3 ile 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Çağla Şikel vergi kaçırma gerekçesi ile dava edildi ve 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Gerçek Dışı Faturalar

İstanbul Vergi Dairesi tarafından görevlendirilen Beşiktan vergi müdürlüğü müfettişleri bağımsız manken ve modellerin faaliyetine dayanarak Çağla Şikel hakkında 27 Ekim’de bir denetleme yaptılar ve yapılan denetleme kapsamında belli başlı firmalar tarafından düzenlenen ve satışa dayanmayan bazı sahte faturalara rastladılar. Bu faturaları gider hesabında göstererek vergi ödemelerinde usulsüzlük yaptığı ve vergi kaçırdığı gerekçesi ile müfettişler tarafından düzenlenen rapor ile birlikte sahte olduğu düşünülen faturaların asıllarına el kondu. Mevcut durum hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen bilgiler doğrultusunda Çağla Şikel‘in vergi kaçırma gerekçesine dayanarak dava açıldı.

Muhasebecisi Hakkında Suç Duyurusu

Çağla Şikel vergi kaçırma gerekçesiyle dava açılmasının öncesinde ise tarafına yüklü miktarda vergi cezası geldiği zaman 1 milyon lira dolaylarında vergi borcu olduğunu öğrendikten sonra birlikte o dönem çalışmış oldukları muhasebecisinin kendisini dolandırmış olduğu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Çağla Şikel’in o dönem muhasebeciliğini yapan Erdal D. ise hala aranıyor.

Mesleğini Bırakmayı Düşünmüyor

Vergi kaçırma suç duyurusundan önce Antalya’da düzenlenen bir gelinlik firmasının defilesine katılan Çağla Şikel 20 mankenle birlikte sahnedeydi ve 2018 gelinlik modellerini tanıttılar. Düzenlenen defileden önce gazetecilerin sorduğu sorulara cevap veren Çağla Şikel mankenliği bırakmayı düşünmediğini ve bu mesleğin bir yaşı olduğunu düşünmediğini belirtti. Kendisinin hala bu kadar hoş görünürken, talep görürken ve el üstünde tutulurken mesleğini bırakmayı düşünmediğini dile getirdi.
Emre Altuğ’la Birlikte Zorlu Sanat Merkezi’nde
Çocuklarının babası Emre Altuğ ile geçtiğimiz günlerde Zorlu Sanat Merkezi’nde sahne alan ikilinin yeniden bir araya gelmeleri ile ilgili sorulan sorulara böyle bir durum olmadığını ve Emre ile çok iyi anlaşan iki anne baba olduklarını belirten Çağla Şikel vergi kaçırma gerekçesi ile açılan dava kapsamında nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.