CHP’nin İstanbul Adayı Kesinleşti İddiaları

/ 6 Aralık 2018 / 248 views / yorumsuz
CHP’nin İstanbul Adayı Kesinleşti İddiaları

Yerel seçimler için zaman daralırken partilerin özellikle büyük şehirlerde göstereceği adaylar tüm kesimler tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Şüphesiz en fazla merak edilen illerin başında ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul geliyor. Henüz Ak Parti ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamadı ama kulislerde dolaşan pek çok isim mevcut. CHP’nin İstanbul adayı kesinleşti iddiaları bugün kulaktan kulağa dolaşıyor. Bugün CHP’nin İstanbul adayına ilişkin gelen kulis haberi ise oldukça güvenilir görünüyor. Bu haberi parti içerisinden doğrulayan isimler de var. İşte o kulis haberine göre yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı..

CHP’nin İstanbul Adayı Kesinleşti İddiaları

Bu sabah CHP’nin İstanbul adayının netleştiği haberi kulaktan kulağa yayılırken haberi ilk kez Gazeteci Osman Diyadin Twitter üzerinden dile getirdi. Diyadin, haberi sağlam kaynaklardan aldığını ve kesin olduğunu belirterek CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu duyurdu. Diyadin’in sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayınladığı mesajı şu şekilde;

İstanbul’da CHP’nin Büyükşehir adayı an itibari ile kesinleşti.. Banko yani… Kılıçdaroğlu “Hazır ol” dedi.. O seçim kampanyası için kolları sıvamaya başladı… O isim; Kısa zamanda büyük işlere imza attığı söylenen Beylikdüzü’nün Trabzonlu Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu…

Ekrem İmamoğlu Mesajı Beğenerek Doğruladı mı?

Bu paylaşımın ardından bir sürpriz yaşandı ve Ekrem İmamoğlu da bu paylaşımı beğendi. Bu beğeninin haberin doğrulanması anlamına geldiğini belirten pek çok siyasetçi CHP İstanbul Adayı’nın kesinleşmiş olduğunu belirtiyor. Ancak partiden yapılmış resmi bir açıklama henüz yok..

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.