Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın Neredeyse Rokete Marka Olacakmış

/ 3 Nisan 2018 / 541 views / yorumsuz
Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın Neredeyse Rokete Marka Olacakmış

Milyonlarca lirayı dolandırarak uzun süredir adından söz ettiren Mehmet Aydın Çiftlik Bank adıyla roket, havan, ağır silah gibi ürünler için marka olmak istemiş. Mehmet Aydın tarafından Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan başvuruda 6 çeşitte logo ve 747 farklı ürün için marka tescili başvurusu yapılmış. Çiftlik Bank marka olmak adına 2016 yılından sonra hayvansal ürünler ile gıda ürünleri için izinler alınmış. Gıda ve hayvansal ürün izinlerinin ardından ilerleyen dönemdeki başvurular içerisinde roket, havalı ateşli ve yaylı silahların yanı sıra havai fişek, havan ve ağır silahlar da yer alıyor. Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın kırmızı bültenle aranmaya devam ediyor.

Faaliyet Alanını Genişletmek İstemiş

Bir gazetede yapılan haberlere göre Çiftlik Bank marka olmak adına geçen yılın son dönemlerinden itibaren faaliyet alanını genişleterek farklı faaliyet alanlarına yöneldiği için şirket marka iptali itirazında bulundu. Başka ürün sahipleri tarafından yapılan itirazları dikkate alan Türk Patent Enstitüsü Mehmet Aydın tarafından yapılan başvuruyu red etmiş ve kendi sistemlerinde itiraz nedenleri yer alıyor. Kırmızı bültenle aranan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçtığı düşünülüyor ve kendisi ile birlikte 6 kişi de arananlar içerisinde yer alıyor.

Maden Suyu, İçki, Oyuncak, Klozet Gibi Farklı Ürün Yelpazesi  

Çiftlik Bank’ın CEO’su olarak bilinen Mehmet Aydın tarafından yapılan diğer başvurularda birbirinden farklı kategorilerde ürünler dikkatleri çekti. Ürünler içerisinde; maden suyu, içki, deterjan, tıraş makinesi, cinsel amaçlı ürünlerin yanında pedikür aletleri, epilasyon ürünleri, klozet, asansör, emzik, sabun, oyuncak gibi birbirinden farklı çeşitte ürünler de yer alıyor. Tüm bu farklı kategoride olan ürünleri  tescillettirmek isteyen Mehmet Aydın’ın başvurusu üzerine diğer marka sahipleri tarafından yapılan itirazlara göre talebi değerlendiren Türk Patent Enstitüsü, Çiftlik Bank marka başvurusuna itiraz etmiş. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Çiftlik Bank için yeni atılımlar yapan Mehmet Aydın’ın haberleri hız kesmek bilmiyor. Her yeni gün yapmayı planladığı vurgunlar ve girişimler ile adından söz ettiren Mehmet Aydın kırmızı bültenle aranıyor.

 

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.