Çinliler Akıllı Cep Telefonu Atağına Kalkıştı

/ 10 Temmuz 2018 / 28 views / yorumsuz
Çinliler Akıllı Cep Telefonu Atağına Kalkıştı

Çin’de üretilen Xiaomi şirketi tarafından Pocophone akıllı telefonunun bütün teknik alt yapısı tamamlandı. Yakın bir zamanda satılmak üzere piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şirketin akıllı cep telefonunu henüz herkesten sır gibi saklamış olması meraklılarını durduramadı. Şirketin piyasaya sürmemesine rağmen Pocophone model cep telefonu hakkında birçok detaylar dikkat çekiyor.
Özellikle daha hızlı internet erişimi sağlaması bakımından geniş bant özelliği bulunan söz konusu cep telefonuyla diğer akıllı cep telefonu üreticilerinin korkulu kâbusu haline dönüşüvereceği şu aralar söylentiler arasında gelmeye devam ediyor. Yine bir başka iddia ise Çinliler tarafından piyasaya sürülen söz konusu bu akıllı cep telefonunun her anlamda sıra dışı özelliklere dayanarak tamamen farklı özellikleriyle rakiplerini geride bırakacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi 5 Ghz Wifi Geniş Bant Teknolojisi

İnternet hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası haline gelmiş durumda. İşte bu nedenle söz konusu bu akıllı telefonun en büyük teknik yenilikleri arasında gelmesi bakımından tam 5 Ghz geniş bant teknolojisine sahip olduğunu rahatlıkla belirtmek gerekir. Böylelikle her anlamda sıra dışı özellikleriyle karşımızda duran akıllı cep telefonundan geniş bant kablosuz internet erişimi yapılması mümkün olacak. Diğer yandan bluetooth bağlantısı da merak edilen bir diğer gelişmeleri arasında gösterilmektedir.

İşte Fiziki Özellikleri

Çinliler tarafından geliştirilen bu akıllı cep telefonunun dış görünümü hakkında da bilgi  vermek gerekir. Nitekim söz konusu bu cihazın 151 mm uzunluğunda olduğu ve 76 mm genişliğe sahip olduğu söylentiler arasında gelmeye devam ediyor. Yine cihazın 4G geniş bant teknolojisini kullanarak herhangi bir şebeke problemi yaşanmaksızın uzun süre kullanımının mümkün olabildiği de söylentiler arasında gelmeye devam etmektedir.
Bütün bu ortada duran gelişmelere dayanarak her bakımdan akıllı cep telefonunun fiziksel ve teknik özellikleri doğrultusunda bu unsurlarıyla karşımıza çıkmaya devam ettiğini ifade etmek gerekmektedir. Böylece her yönüyle kaliteden ödün verilmeden rahatlıkla kullanılabilen cep telefonları arasında gelmeye devam ettiğini kesinlikle dile getirmek gerekir. Böylece onun kullanım rahatlığı da rahatlıkla dikkate değer unsurlarıyla bir kere daha ortada durmaktadır.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.