Commerzbank Dolarda Beklentisini Düşürdü

/ 5 Aralık 2018 / 161 views / yorumsuz
Commerzbank Dolarda Beklentisini Düşürdü

Türkiye ekonomisinin son dönemde piyasa beklentilerinin çok üzerinde pozitif performans göstermesi tüm dünya tarafından hayranlıkla izleniyor. Piyasalardan birbiri ardına olumlu verilerin gelmesi dünya genelindeki bankalar, kredi derecelendirme kuruluşları ve finans kuruluşlarının da dikkatini çekiyor. Pek çok kuruluş ve banka Türkiye hakkındaki tahminlerini olumlu yönde revize ediyorlar. Son olarak Alman Commerzbank, dolarda beklentisini düşürdü.

Commerzbank, Dolarda Beklentisini Düşürdü

Almanya merkezli Commerzbank analistleri dün Türkiye hakkında olumlu beklentilerinin yer aldığı bir rapor yayınladı. Commerzbank, “Enflasyon, muhtemelen 2019’un ikinci çeyreği itibarıyla % 15’e doğru gelecek ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası muhtemelen repo faizini 2019’un ilk çeyreğinden başlayarak kademeli olarak düşürecek. Merkez Bankası’nın faizleri aşırı düşürmeyeceği varsayımıyla, dolar/TL’nin 6,50 yerine 2019 yılı sonunda 5,75 seviyesine ulaşacağını tahmin ediyoruz” değerlendirmesinde bulunuldu.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.