Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mal Varlığı Açıklandı! Kime Borçlu ?

/ 7 Temmuz 2018 / 34 views / yorumsuz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mal Varlığı Açıklandı! Kime Borçlu ?

24 Haziran 2018 seçimlerinin resmen tamamlanmasının ardından yeni yönetim şekli ve düzeni de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Resmi Gazetede yayımlanan 24 Haziran seçim sonuçlarıyla birlikte ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin ilk devlet başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın da mal varlığı tüm detaylarıyla açıklandı. Tebligat metninde Erdoğan’ın tam 2 milyon TL borcunun bulunduğu iş adamı Mehmet Gür adı dikkatlerden kaçmadı. Mehmet Gür’ün kim olduğu ve hangi işlerle meşgul olduğu akıllara takılan soru işaretleri arasında hemen yer almaya başladı.

Kasımpaşa’dan Çocukluk Arkadaşı Çıktı

Devlet Başkanı Erdoğan’ın Kasımpaşa semtinden çocukluk arkadaşı çıkan Mehmet Gür’ün şu sıralar Orta Doğu Grup adındaki şirketler zincirinin yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü öğrenildi. Şirketin başta inşaat sektörü olmak üzere lojistik, gıda ve sağlık alanında da yatırımlarının bulunduğu ve de dört hissedarıyla toplam 1 milyon liraya kurulduğu dikkatlerden kaçmadı.
Öte yandan yine Devlet Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden çocukluk arkadaşı olmasının samimiyetine istinaden borç para aldığını ve uzun vadeli borçları için değerlendireceğini ve yeniden ödemek üzere aldığını dile getirdiği yeni gelişmeler arasında yer alıyor.

2005’te Erdoğan’ın Villasını Satılığa Çıkarmıştı

Hafızaları yoklayan ve güçlü olan kişiler tarafından da anımsanacak bir sima aslında Mehmet Gür. Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’daki villasını da satılığa çıkaranın yine bu isim olduğu dikkatleri kuvvetli olanlar tarafından hemen tanındı. Böylelikle Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Erdoğan’ın mal varlığı tebliğ raporunun ardından önümüzdeki günlerde yeni hükümet sisteminin ne zaman netlik kazanacağı vatandaşların tek sorusu haline gelmiş durumda.
Öte yandan hükümet sisteminin netleşmesinin arkasından bedelli askerlik sorununun da tamamen ortadan kaldırılması ve gündeme alınması konusunda Erdoğan tarafından somut adımlar atılacağı şimdiden merak edilen gelişmeler arasında gelmeye devam etmektedir. Türkiye’yi önümüzdeki günlerde yoğun bir gündemin beklediği ve her şeyin bir baştan bir başa tamamen değişeceğinin sinyalleri daha şimdiden verilmiş durumda. Önümüzdeki günlerde hem kabinenin netleşmesi hem de yönetim stratejilerinin belirlenmesiyle yaşanacak bütün gelişmeler birer birer ele alınmış olacak ve sonuçları masaya yatırılacak.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.