Cumhurbaşkanı'ndan Avusturya Başbakanı'na Açık Çağrı

/ 12 Haziran 2018 / 91 views / yorumsuz
Cumhurbaşkanı'ndan Avusturya Başbakanı'na Açık Çağrı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esenler Belediyesi tarafından Kadir Gecesinde düzenlenen 10 Bin Hatim 100 Bin Dua etkinliğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Gündeminde Avusturya’daki camilerin birer birer kapatılması olayları vardı. Konuya ilişkin olarak sert açıklamalarda bulunan Erdoğan Avusturya başbakanına çok açık şekilde bir çağrıda bulunarak eğer kararından vazgeçmezse olayın çok farklı yerlere varabileceğini sözlerine ekledi. İslam karşıtlığının tüm Batı ülkelerince günden güne arttığını da dile getiren cumhurbaşkanı yurt dışında tek bir dost ülkelerinin kalmadıklarını dile getirerek İslam vahdetinde birlik olma çağrısında bulunarak yine sloganını yineledi.

Arakan Müslümanlarına Yapılan Zulümden Farkı Yok

Avusturya’nın Müslümanlara yönelik olarak baskı rejimini kesin olarak eleştiren cumhurbaşkanı Erdoğan diğer yandan Arakan Müslümanlarını yerlerinden eden zihniyetle Avusturya baskıcı rejiminin tamamen aynı olduğunu da sözlerine ekledi. Böylelikle aynı zulümün farklı kişi ve gruplar tarafından yapıldığını vurgulayarak aralarında herhangi bir fark olmadığını sözlerine ekledi. Tüm bu özellikleri yönünden değerlendirildiği zaman söz konusu düzenin bir an önce ortadan kaldırılması gerekliliğinin ve her manada geri adım atılarak baskıcı zihniyetin tamamen bitmesini beklediklerini tekrarladı.

Gençlerle Buluşmalıyız

Öte yandan seçime sayılı günler kala 2023 hedeflerine ulaşmak için ilköğretimden liseye, liseden üniversiteye kadar tüm alanda mezun olmuş gençlere birer birer ulaşacaklarını da belirterek söz konusu gençlerle kucaklaşmalarının da vaktinin geldiğini sözlerine ekledi. Bu doğrultuda parti çatısı altında yapmış oldukları yoğun bir çalışma stratejisi bulunduğuna yer vererek her anlamda Türkiye’nin yeni yüzyılda kaderini tayin edecek bir gelişme yaşanacağının da altını çizerek sözlerine nihayet verdi.

Tarih Güçlüleri Değil Haklıları Yazıyor Yazacak

Yine cumhurbaşkanı söz konusu zulümlere karşı Müslümanların her zaman sabırla ve kararlılıkla belaları savuşturmasını bildiklerini sözlerine ekleyen Erdoğan bu yönde tarihin güçlüleri değil haklıları yazdığını da sözlerine ilave etti. Bu bakımdan değerlendirildiği zaman her yönden kararlı bir duruş sergilediklerini de sözlerine ilave eden cumhurbaşkanı tarihin bu değişmez hükümleriyle partilerinin bir kere daha haklılıklarının yazılacağının da altını çizerek şehitler ve tüm Müslümanlar için yapılan duanın ardından gece sona erdi.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.