DenizBank Ortak Mortgage Kredisi Hakkında Merak Edilenler

DenizBank Ortak Mortgage Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Bankalar birçok konuda olduğu gibi konut almak içinde müşterilerine çeşitli kredi modelleri sunmaktadır. DenizBank’ta çeşitli konut kredileri ile hizmet vermektedir. Hayalinizdeki evi almak için yeterli maddi gücünüz yoksa ya da biriyle ortak bir ev alarak yatırım yapmak istiyorsanız, ortak Mortgage kredisi işinize yarayabilir. DenizBank ortak Mortgage kredisi ile istediğiniz kişiyle ortak konut kredisi çekebilirsiniz. Uygun faiz oranları ve vade süreleri ile ihtiyacınız olan ortak konut kredisini DenizBank aracılığıyla kullanmanız mümkün.

DenizBank Ortak Mortgage Kredisi Özellileri

 • Ortak Mortgage kredisini en fazla 300 ay vade ile kullanmak mümkün.
 • Ortak konut kredisi maksimum 4 ortak ile çekilebilir.
 • Ortakların her biri ayrı ayrı değerlendirilir. Her bir ortak kendine ait gelir üzerinden değerlendirmeye alınır ve bu şekilde kredi verilir.
 • Bütün ortakların alabileceği toplam kredi oranı, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %75’i kadar olabilir. DenizBank ortak Mortgage kredisi özellikleri ve koşulları genel anlamda bu şekilde sıralanabilir. Kredi hakkında daha kapsamlı bilgiyi, bankanın şubelerinden öğrenebilirsiniz.

DenizBank Ortak Mortgage Kredisi Faiz Oranları ve Maliyetleri

100 bin TL Ortak Mortgage kredisi;

 • 0-24 ay vadede, aylık %0,89 faiz oranı ile kullanılabilir. Toplam maliyet aylık %1,06 oranında, yıllık ise %12,7 oranında olur.
 • 25-36 ay vadede, aylık %0,95 faiz oranı ile kullanılabilir. Toplam maliyet aylık %1,08 oranında, yıllık ise %13 oranında olur.
 • 37-60 ay vadede, aylık %0,99 faiz oranı ile kullanılabilir. Toplam maliyet aylık %1,1 oranında, yıllık ise %13,2 oranında olur.
 • 61-120 ay vadede, aylık %1,12 faiz oranı ile kullanılabilir. Toplam maliyet aylık %1,2 oranında, yıllık ise %14,6 oranında olur.
 • 121-300 ay vadede, aylık %1,17 faiz oranı ile kullanılabilir. Toplam maliyet aylık %1,2 oranında, yıllık ise %15,2 oranında olur.

Bu oranlar üzerinden kredi tahsis ücreti %0,5 oranında tahsil edilir. Toplam masraflarda yaklaşık olarak 1.350 TL civarındadır. Ayrıca verilen faiz oranları konut sigortası, DASK ve hayat sigortasının DenizBank’tan yapılması halinde geçerlidir. Aksi takdirde faiz oranları %0,02 oranında artacaktır. DenizBank ortak Mortgage kredisi faiz oranları ve maliyetleri genel olarak bu şekilde ifade edilebilir. Kullanacağınız kredi tutarına göre faiz oranlarını ve diğer detayları bankanın şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Ortak Mortgage Kredisi Başvuru Süreci

Krediye DenizBank’ın herhangi bir şubesinden ya da web sitesinden başvuru yapmak mümkün. Genelde talep edilen belgeler kimlik fotokopisi, alınacak evin tapu fotokopisi, gelir belgesi ve benzeri belgelerdir. Banka başka belge ve teminatlar isteyebilir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

4 Comments

 1. BENİM DENİZBANK’A BORCUM VAR ZİRAAT DANKASINDAN MAAŞ ALIYORUM MAAŞIMI SİZE AKTARSAM SİZE OLAN BORCUMU MAAŞIMDAN KESSENİZ OLMAZMI BU KONUDA SİZLERDEN CEVAP BEKLİYORUM.

  1. Merhaba Fehmi Bingül;
   Denizbank’a olan borcunuz ne borcu acaba? Örneğin kredi taksiti ise maaşınızı Denizbank’a aktararak otomatik olarak kesilmesini sağlayabileceğiniz gibi Ziraat Bankası’ndan da otomatik ödeme talimatı vererek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Merhaba Bekir Hasgül;
   Ev almak istediğinizi belirtmektesiniz. Ancak bizlere aylık geliriniz, varsa ev için verebileceğiniz peşinat miktarı ve almak istediğiniz evin yaklaşık bedeli gibi detaylı bilgiler vermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir