Denizbank’tan Rotatif Ve Spot Kredileri

Bankalar girişimcilere özel birbirinden özel avantajlar sağlamaktadır. Denizbank, sabit bir geliri olmayan tüketiciler için de finansmanlar sağlamaktadır. Girişimciler, işletmelerini büyütmek için veya herhangi bir nakit ihtiyacını karşılamak için kredi başvurusunda bulunabilmektedir. İçeriğimizde spor kredi ile rotatif kredi arasındaki fark ve Denizbank iskonto kredisi detayları yer alacak.

kredi-kampanyalari-denizbank.jpg

İskonto Kredisi

Denizbank, KOBİ’lere özel vade beklemeksizin kredi sağlamaktadır. Vadesi gelmemiş olan çek ve senetlerin nakde çevrilmesi işlemine iskonto kredisi denmektedir. Uzun vadeli alacaklar bu kredi ile tahsil edilir ve böylelikle işletme ihtiyaçlarına destek sağlanır.

İlerleyen vadelerle alınacaklar, vade tarihine kadar olan gün üzerinden faizlenmektedir. Faiz ve masraflar çek veya senet tutarından düşüldükten sonra müşteriye finanse edilir.

rotatif-kredi-nedir.jpg

Rotatif Kredi

Rotatif kredi TL ve YP olarak kullanılabilmektedir. Bu kredide, limit dahilinde olmak suretiyle istenen tutarda nakit kullanılabilmektedir. Tüketici, nakit akışına göre vade süresinden önce kredisini kapatma opsiyonuna sahiptir. Banka, faiz tutarını üç ayda bir veya dönem sonlarında talep etmektedir. Dönem sonları da Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarıdır.

Spot Kredi

Spot kredi TL veya YP olarak kullanılabilmektedir. Kredinin faiz oranı kullanım tarihinde belirlenerek sabitlenir. Faiz oranı her ne olursa olsun kredi vadesi boyunca sabit kalmaktadır.

Kredinin faiz ve anapara ödemesi vade sonunda tahsil edilir. Kredi vadesi tüketiciye bağlı olarak haftalık, aylık veya günlük olarak belirlenebilmektedir.

Tüketici dilerse spor kredi hesaplama aracı ile kredi detaylarını öğrenebilme imkanına sahiptir.

spot-kredi-kullanirken-nelere-dikkat-etmelidir.jpg

Kredi Başvuruları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Başvuru eğer tüzelkişi tarafından gerçekleşecek ise;

Ortak ve kefillerin nüfus cüzdanı fotokopisi, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, son 2 yıla ait gelir tablosu ve tapu fotokopisi. Eğer banka kredi finanse ederken kefil şartı öne sürerse, aynı belgeler kefil olacak kişi tarafından da teslim edilmelidir.

Şahıs firmalardan alınan evraklar ise;

Nüfus cüzdanı, imza, oda kayıt belgesi, son yıllara ait vergi levhası, firmanın bilançosunu gösteren resmi belge, firmanın tapusu. Bankanın kefil talep etmesi halinde, aynı belgeler kefil olan kişiden de talep edilmektedir.
Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın