Dev AVM’nin Yetkilileri İfadeye Çağrıldı

/ 11 Ocak 2018 / 28 views / yorumsuz
Dev AVM’nin Yetkilileri İfadeye Çağrıldı

Avrupa’daki ikinci en büyük alışveriş merkezi olarak gösterilen Cevahir AVM ile ilgili 32 bin metrekarelik kaçak mağaza anlaşmazlığı devam ediyor. Savcılık tarafından alınan karar ile AVM’nin sahibi olan İngiliz şirketinin yetkilileri ifadeye çağrıldı. Gelmemeleri durumunda ise zorla getirilmelerine karar verildi.

ST. Martins Property Corporation Yetkilileri İfadeye Çağrıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yazılan yazıyla, başlatılan soruşturma dahilinde Kuveytli iş adamlarına ait İngiliz şirketi olan ST. Martins Property Corporation şirketi yetkililerinin ifadelerinin alınması, eğer ifade vermeye gelmezlerse de zorla getirilmeleri hususunda uyarılmaları isteğinde bulundu.

CHP Meclis Üyeleri İmar Kirliliği İddiasında Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri olan Hüseyin Sağ ile Deniz Erzincan, Kuveyt asıllı iş adamlarına ait olan İngiliz şirketinin yetkililerine yönelik imar kirliliğine neden oldukları için kamu davası açılması ve bu suçtan dolayı cezalandırılmalarını istemişlerdi. Bununla birlikte AVM sahiplerinin de hakim karşısına çıkmaları talebinde bulunmuşlardı. Meclis üyeleri tarafından yapılan suç duyurusunun hemen ardından da Belediye yetkililerine dava açılmıştı. Belediye yetkilileri hakkında açılan bu dava süreci devam ederken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen bir karar doğrultusunda da Cevahir AVM yetkilileri hakkında soruşturma başlatıldı.

ST. Martns Şirketine Yakın Bir Yetkilinin İfadesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne yazılan yazı ile Martins Property Corporation şirketinin yetkililerine ulaşılmaya çalışıldı. Ancak belirtilen yazıda ismi geçen şahıslara direkt olarak ulaşılamadı. İlçe Emniyet Müdürlüğü bu durumu göz önünde bulundurarak hummalı bir çalışma yürüttü ve Martins Property Corporation şirketi ile birlikte çalışan Pradera şirketi ülke müdürü olan Alison Greer Rehill Ergüven isimli şahsın ifadesini aldı.

Pradera Yetkilisi Suçlamaları Kabul Etmedi

Tüm bu uygulamalara rağmen Alison Greer Rehill Ergüven’in İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne verdiği ifade ile şikayet dilekçesi içerisindeki bilgiler birbirleriyle örtüşmüyordu. Alison Greer Rehill Ergüven ifadesinde ST. Martins Property Corporation isimli şirketin bir yetkilisi, hatta bir çalışanı bile olmadığını ve Pradera isimli şirketin ST. Martins Property Corporation isimli şirket için hizmet sağlayıcısı rolünde çalıştığını belirtti.

ST. Martins Yetkililerine Yönelik Soruşturma Devam Ediyor

Alison Greer Rehill Ergüven, üzerine atılan bu suçu kabul etmeyerek kendisi hakkında takipsizlik kararına varılması talebinde bulundu. ST. Martins yetkilileri hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılmazken önümüzdeki günlerde yetkililerin bulundukları yerlerin tespit edilmesi ve ifadeye zorla getirilmeleri bekleniyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.