Doğal Yağlar ve Mucizevi Etkileri

/ 14 Haziran 2018 / 131 views / yorumsuz
Doğal Yağlar ve Mucizevi Etkileri

İnsan, yaşamı boyunca cildine sürekli önem vermiştir. Bunun içinde eski çağlarda yaşayan insanların ciltleri şimdiye oranla daha güzeldir. Bunun asıl nedeni o zamanlarda doğal olarak kullanılan cilt bakım ürünleri. Fakat şimdilerde o kadar doğalını bulamıyoruz ancak sizler için mucizevi etkiye sahip sadece cilt için değil bağırsak sorunlarına, menapoz döneminde ki kadınların sıkıntılarına kadar çare olan yağları derledik.

Aloe Vera Yağı

Son dönemlerde piyasa sürülen çoğu cilt bakım ürününe dikkatle baktığınızda içerisinde aloe vera yağının bulunduğunu görürsünüz. Cilt için hayati önemi bulunan bu yağın sivilce izlerine, vucütta oluşan kırışıklıklara ve yaralara yok edici etkisi vardır. Ayrıca vücütta ki gözenekleri temizler ve daha genç bir görünüm sağlar. Acıbadem yağı ise vücut için oldukça önemlidir. Özellikle saç bölgesine uygulandığında saçı besler ve nemlendirir. Bağırsaklarda da farkedilebilir bir etki yaratan acıbadem yağı gaz giderici etkiye sahiptir.

Adaçayı Yağı

Adaçayının içilmesi kadar yağıda oldukça faydalı. Özellikle menapoza giren kadınların yaşadığı aniden gelen sıcak basması, aşırı terleme gibi rahatsızlıkların önüne geçen bu yağın faydaları sadece bununla sınırlı değil. Aynı zamanda aşırı yağlanan saçlara da uygulanması halinde oldukça başarılı sonuçlar verebilir.

Ceviz Yağı

Ceviz yağının faydası ise içildiğinde sindirim sistemine etki etmesidir. Sindirim, hazımsızlık sorunu yaşayanlara birebir olan ceviz yağı vucuda krem olarak sürüldüğünde ise yaz aylarında vücuda zarar veren güneş yanıkların tedavisinde de oldukça etkilidir. Argan yağı ise genellikle tırnak ve parmaklarda etkisi göstermektedir. Yağlı citlere kullanıldığında tedavi görevi görür. Tırnak ve parmakların daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Fındık Yağı

Fındık yağı yine cilt için hayati öneme sahiptir. Özellikle kuru ciltler için faydalı olan fındık yağı cildi nemlendirici etkiye sahiptir. Ayrıca böbrek taşı düşürmede de faydası vardır. Çörekotu yağı da sindirim sistemine ve bağışıklık sistemine doğrudan etki ederek düzenlemeyi sağlar. Ayrıca bacak bölgesinde kullanılması halinde romatizma ve eklem ağrılarına da birebirdir. Doğadan uzaklaşarak yaşadığımız hayatta karşılaşılan sorunların çaresi olarak doğa bizlere tekrar kendisini gösteriyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.