Dolar Kuru'na Ak Parti'den Açıklama

/ 10 Ağustos 2018 / 67 views / yorumsuz
Dolar Kuru'na Ak Parti'den Açıklama

Doların hızlı artışı ile ilgili yetkili isimlerden gelen açıklamaları dikkatle takip eden piyasalar her açıklamadan önemli anlamlar çıkararak yatırım pozisyonlarını belirliyorlar. Dolar kurunun hızlı artışına ilişkin Ak Parti cephesinden gelecek açıklama merakla bekleniyordu. Dolar Kuru’na Ak Parti’den açıklama bugün AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’dan geldi.

Dolar Kuru’na Ak Parti’den Açıklama

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Dolar kuruna ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.
“Türkiye büyüyüp güçlendikçe önündeki yol dikleşiyor. Bu millet bu kader tepesini aşacak” diyen Bostancı, “Toplumsal algıdaki bozulmanın önemli bir kısmını ‘içeride dışarıda’ manipülatif hareketler oluşturur. Eğer doğrudan toplumun kendisi bu manipülasyonları reddetme yönünde bir tavır sergilerse ‘manipülatör’ kendi zayıf girişimiyle baş başa kalır” ifadesini kullandı.

Bostancı, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin ‘anlık, ve kimin kazanıp kimin kaybedeceğinin asla kestirilemeyeceği’ paritelerine bakarak davranmak yerine uzun dönemli paritelere bakarak TL’nin kazandırma gücünü görmek doğru ekonomik tutumlar için önemlidir. Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde.

Bu Çılgınlığa Dışarıdan Bakalım

Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek. O gün kaybedenlerden olmamak için her ‘çılgınlık’ gibi bu çılgınlığa da dışarıdan bakmak yerinde olur. Türkiye’nin geçmiş tecrübeleri, üretim kapasitesi, imkanları, potansiyeli ve aklı üzerine analitik muhakeme sahibi olanlar şüphesiz bu dönemsel ‘halisünasyonlara’ kapılmayacaklardır.”
İşte Naci Bostancı’nın Twitter üzerinden yayınladığı dolar açıklaması;

Cuhmurbaşkanı Erdoğan da Dolar Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dolardaki ciddi artışla ilgili dün akşam memleketi Rize’de konuşmuş, Erdoğan, dün Rize’de yaptığı açıklamada, “Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Şunu unutmayın, onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah’ımız var. Bizler çok çalışıyoruz. 16 yıl önce neydik, bugün neyiz. İnşallah sizlere sabır, gayret diliyorum. Çok çalışacağız, çok koşacağız. İnşallah 2023’e farklı gireceğiz. Benim buna imanım, inancım var. 24 Haziran’da siz bizi yalnız bırakmadınız”  ifadesini kullanmıştı.” Cumhurbaşkanı Erdoğan dolardaki aşırı hareketliğin ardından yaptığı açıklamada ‘Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz’ şeklinde tek cümlelik bir mesaj verdi.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.