Ekonomi Uzmanı Moas, “Bitcoin’in Yükselişi Devam Edecek”

Ekonomi Uzmanı Moas, “Bitcoin’in Yükselişi Devam Edecek”

Ekonomi kanalı CNBC’ye konuk olan ABD’li ünlü yatırım uzmanı Ronnie Moas, Bitcoin’in yakın gelecekte 300-400 bin dolar seviyesine çıkabileceğini ifade etti.
ABD’de iki önemli borsanın Bitcoin vadeli işlemleri başlatmasının ardından tekrar yükselişe geçen Bitcoin, 26 Aralık 2017 tarihi itibariyle $16.225 seviyesinde işlem görüyor.
Yatırım uzmanı Moas geçmişte de Bitcoin’in yükseleceğini söyleyerek doğru tahminde bulunmuştu. 2017 yılı başında 1000 dolar seviyesinden başlayan Bitcoin müthiş bir yükseliş göstererek 20 bin doları bulmasının ardından geçtiğimiz günlerde 12 bin dolar seviyesine inmişti. Tekrar toparlanan Bitcoin değeri 16 bin dolar seviyesinde.
Moas, “yatırımcılara Bitcoin almalarını tavsiye ettiğimden beri Bitcoin %500 seviyesinde artış gösterdi. Tekrar bu konumdan %500 seviyesinde bir yükseliş bekliyorum” şeklinde açıklamada bulundu. Moas, “dünyada altın rezervlerinin ne kadar olduğunu bilmiyoruz fakat Bitcoin’in rezervini ve üst sınırını kesinlikle biliyoruz. Bu sebeple Bitcoin altından çok daha değerli ve yakın zamanda dünyada yaklaşık 300 milyon insan Bitcoin almak için uğraşacak” dedi.

Bildiğiniz gibi Bitcoin’in üst sınırı 21 milyon. 21 milyon adetten sonra Bitcoin üretimi yapılması imkansız hale gelecek. Yatırım uzmanı Moas’ın ifadesine göre, her geçen gün popülerleşen ve buna bağlı olarak talebin artmasından dolayı arz-talep dengesizliği ortaya çıkacağını ifade ediyor. Buna bağlı olarak Bitcoin fiyatının yükselmesinin kaçınılmaz olduğunu söylüyor.
Moas’ın açıklamalarını ise çok iyimser bulan uzmanlar var. Diğer bazı uzmanların görüşüne göre Bitcoin’in somut karşılığı olmaması, bir merkez bankası ve merkezi olmamasından dolayı tehlikeli bir para birimi olarak görülüyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde İngiltere finansal hizmetler genel müdürü “Bitcoin’e yatırım yapanlar tüm paralarını kaybetmeye hazır olsun” uyarısında bulunmuştu.
Peki siz ne düşünüyorsunuz. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin geleceği hakkında görüşleriniz nedir? İyimser misiniz yoksa kötümser mi? Yorum formundan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Salim Aydın

Salim Aydın Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, özel bir şirkette finans danışmanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli ekonomi yayınlarına yazarlık hizmeti de veren yazarımız uluslararası pek çok yayında da adından söz ettirmiş başarılı bir ekonomisttir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir