Emeklilere Müjde! Maaş Ödemeleri Başladı

/ 4 Haziran 2018 / 178 views / yorumsuz
Emeklilere Müjde! Maaş Ödemeleri Başladı

Emekliler bugün maaşlarını almanın sevincini yaşadı. Emekli Sandığı emeklilerin bugün yüzü güldü. Yaklaşk 12 milyon kişiye ise bayram için bin tl 7 ya da 8 Haziran’da yatacak. Ramazan Bayramı yaklaşırken emeklilere yatacak olan ödemeler yatmaya başladı. 1 Haziran’dan 5 Haziran’a kadar memur emeklilerinin maaşları hesaplarında olacak.
Bayram maaşları yakın zamanda yatacak
Ramazan Bayramı’nın gelmesi en çok emeklileri sevindirdi. SSK’dan emekli olanlara bayram için 8 Haziran’da para yatacakken, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur’dan emekli olanlara ise bu ödeme 7 Haziranda yatacak. Emeklilerin yanı sıra arkalarında kalan dul eşleri ve yetim çocukları da bu ikramiyeden yararlanabilecek. Bu bayramda yatmaya başlayan ikramiyeler ise sadece bir defalık değil, sürekli olarak her bayramda yatmaya devam edecek.
Numaralara göre değişiklik gösterecek
Tahsis numarası 1,3,8 ile bitenler 12 Haziran’da, 5.7.9 ile bitenler 11 Haziran’da, 0,2,4,6 ile bitenler ise 13 Haziranda ikramiyelerini alabilecekler.
Yeni emekliler de yararlanabilecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana’da yer aldığı bir etkinlikte yeni emeklilerin de bayram ikramiyesinden yararlanabileceğini söyledi. Yeni emekli olan yaklaşık 100 bin kişiye de bayramda ikramiye yatacak.
Bütün ödemelerin bayramdan önce yapılacağını söyleyen Sarıeroğlu, bayram ikramiyesi hakkında çok titiz çalıştıklarını ve sonunda uzun zamandır beklenen düzenlemenin yapıldığını söyledi. 1 ay içerisinde 100 bin emeklinin de bu işlemlerden yararlanabilmesi için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını dile getiren Sarıeroğlu, hiç kimseyi dışarda bırakmayacakları yönünde çalışmalarının devam ettiğini de dile getirdi. Bakanlıktaki arkadaşlarına da sıkı çalışmaları için teşekkür etti ve ödemelerin bayramdan önceye yetişmesi konusunda mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Peki bu bayram kimler bayram ikramiyesi alacak?
Şeref aylığı sahipleri, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı’ndan emekli olanlar, gaziler ve şehit yakınları, çok çalışıp şampiyon olan sporcular, köylerdeki geçici korucular, vazife ve harp malullüğü aylığı alan askerler, Kıbrıs, İstiklal ve Kore savaşlarında gazi olanlar, terör eylemlerinden zarar görüp de aylığı olan siviller ve onlardan geriye kalan dul, yetimler bayram ikramiyesi alabilecek.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.