En İyi Bitcoin Borsaları

En İyi Bitcoin Borsaları

Kripto paralar son günlerin en çok konuşulan konusu heline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi, yazılım biliminin ilerlemesi ile kişilerin alternatif para bulma çabaları sonucunda ortaya çıkan kripto paralardan en tanınmışı Bitcoin’dir. Durum böyle olunca da kişiler Bitcoin hakkında her şeyi merak eder olmuşlardır ve Bitcoin nedir, nasıl üretilir, nerden alınır, nerden satılır, borsaları nasıldır, en iyi borsa hangisidir gibi birçok konu hakkında araştırma yapmaya başlamışlardır. En kaliteli ve ideal borsa hangisidir sorusunun cevabını bulmak o kadar kolay bir iş değildir. Çünkü daha çok ama çok yeni bir piyasa olan bu yeni borsanın siteleri de çok daha yenidir. Bu yüzden de vermiş oldukları hizmetin kalitesini ölçmek ve hakkında bir değerlendirme yapmak için çok erken sayılmaktadır. Ancak yine de bir takım unsurlar aracılığıyla en iyi Bitcoin borsaları hangileridir sorusunun cevabı bulunabilmektedir.

Araştırma Yaparken Kullanılacak Kriterler

Bitcoin siteleri arasından en iyisi ve kalitelisini bulmak için yapılacak araştırmada dikkat edilmesi gereken ilk konu bahse konu sitenin ne kadar güvenli olduğudur. Sitenin ve sunucularının güvenlik düzeyi çok ama çok önemlidir. Teknolojik gelişmeler iyi yanlarıyla hayatımıza girdiği kadar, art niyetli kişiler yüzünden olumsuz yönleriyle de hayatımızda yerini bulmaktadır. Bu bakımdan para gibi önemli bir konuda hizmet alırken kötü niyetli kişilerin suiistimal edebileceği zayıflıkta sitesi ve sunucuları olan borsalardan uzak durmak gereklidir. Yine dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer konu da Bitcoin almak için hangi para birimlerinin kullanılabilir olduğudur. TL, Dolar, Euro yahut diğer para birimlerinden hangisinin ya da hangilerinin işleme müsait olduğuna dikkat etmek gereklidir.

Borsalar Arası Kıyas

Çok fazla ilgi gösterilmesi sebebiyle birçok Bitcoin borsa durumu oluşmuş ve bu yüzden de olay daha karmaşık hale gelmiş ve bu sektöre yeni giren oyuncuların da bu karmaşıklık ve çeşitlilik yüzünden kafaları karışmıştır. Bu yüzden anlaşılır ve doğru bilgiye ulaşmak ve sakin bir düşünce tarzıyla meseleyi irdelemek çok önemlidir. Bu kadar çeşitlilik arasından kıyaslama yöntemiyle en ideal borsaya ulaşmak amaçlanmalıdır. Bu yapılırken bir takım veriler kullanılmalı ve bu veriler ile yapılacak doğru analizler ile sonuca ulaşılmalıdır. Aslında biraz da herkes kendi durumuna özel bir araştırma yapmalıdır. Ama unutulmaması gereken en önemli konu kıyaslama yapmaktır. Kredi kartı ödeme seçenekleri, online ödeme servislerinin kullanılıp kullanılmaması, alınacak miktar ve bunun gibi kişiye özel durumlar belirlenip, borsalar arasında duruma en uygunları ayrıştırılıp aralarından da kıyaslama yöntemi ile en ideal olan seçilmelidir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir