Erdoğan Dolardaki Artışla İlgili Önemli Mesajlar Verdi

/ 11 Ağustos 2018 / 61 views / yorumsuz
Erdoğan Dolardaki Artışla İlgili Önemli Mesajlar Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz bölgesinde temasları sürüyor. Ünye’de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dolardaki artışla ilgili önemli mesajlar verdi. Konuşmasında Amerika’ya da seslenen Erdoğan, “Bu milleti tehditle yola getiremezsiniz.Yazık, siz NATO’daki stratejik ortağınızı bir papaza değiştiriyorsunuz.” dedi.

Erdoğan Dolardaki Artışla İlgili Önemli Mesajlar Verdi

Ordu’nun Ünye ilçesinde sel felaketi yaşanan bölgelerde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada halka hitap etti. Konuşmasında vatandaşa yastık altındaki dolarları çıkarıp bankalara götürme çağrısı yapan Cumhurbaşkanı şöyle konuştu;
“Bizim işimizin dolarla molarla alakası yok. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Diyorum ki, gelin yastığınızın altında dolarlar varsa bu dolarları çıkarın. Altınlarınız varsa çıkarın. Hemen bunları bankalara vererek Türk Lirası’na çevirelim.”

Biz Düştüğümüz Yerden Kalkarız

“Biz düştüğümüz yerden kalkarız. Dün de kalktık, bugün de kalkarız. Yeter ki benim milletim dik dursun. Hiç endişeniz olmasın, biz bugüne kadar hep dik durduk.”

Bu Milleti Tehdit Dili ile Yola Getiremezsiniz

“Bizi tehdit ediyorlar. Yav tehdit diliyle bu milleti asla yola getiremezsiniz. Biz hukuk dilinden haktan anlarız. Ama böyle tehditten anlayamayız. Kardeşlerim inşallah bizler hak neyse hukuk neyse onun gereğini yaparız. Ama tehdide gelince kusura bakmasınlar. ”Şunu vermeyeceğiz bunu vermeyeceğiz” Senin olsun verme!’
Ben buradan tekrar sesleniyorum ABD’dekilere. Yazık yazık. Siz NATO’daki stratejik ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz. ”

Ortağınızı Papaza Değişiyorsunuz

Konuşmasında ABD’ye hitaben “Burada bir rahiple ilgili olarak Türkiye’yi tehdit ile yola getirmek yanlıştır. Ben buradan Amerikadakilere tekrar sesleniyorum. Yazık, siz NATO’daki stratejik ortağınızı bir papaza değiştiriyorsunuz.” diyen Erdoğan sel felaketi ile ilgili bölge halkına da önemli mesajlar ve müjdeler verdi.
 

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.