Erdoğan'dan Faizsiz Kredi Müjdesi

/ 9 Ağustos 2018 / 183 views / yorumsuz
Erdoğan'dan Faizsiz Kredi Müjdesi

Şehit yakınları ve gaziler için devletin var olan tüm kaynakları seferber edilecek. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada 100 günlük eylem planları içinde faizsiz konut kredisi ve sosyal tesis gibi projelere de yer verilmekte. Şehit yakınları ve gaziler için sağlanan desteklerden en çok dikkat çekeni ise Faizsiz Kredi müjdesi oldu.

Erdoğan’dan Faizsiz Kredi Müjdesi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 100 Günlük Eylem Planı”nda vatan için canlarını gözlerini kırpmadan hiçe sayanlar unutulmadı. Her zaman şehit aileleri ve gazilerin üzerinden desteğini esirgemeyen devlet, önümüzde bulunan 100 günlük dönem içinde hayata geçirilmesi düşünülen bazı projeler ile şehit aileleri ve gazilerin yanında olmayı sürdürecek.

Gerçekleştirilmesi düşünülen projelerden bazıları ise şöyle:

526 Aileye 60 Milyon TL Faizsiz Konut Kredisi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eliyle şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimlerden ihtiyaç sahibi toplamda 526 aileye 60 milyon TL faizsiz konut kredisi kullanmaya imkan tanınacak.

SGK Borçları Siliniyor

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’nın hayata geçirmeyi düşündüğü projelerle şehit yakını ve gazilere çıkarılan SGK borçları silinecek. Er ve erbaşların eş, çocuk, ana ve babaları da sağlık hizmetlerinden faydalanmasına olanak tanınacak.

Yurt Dışında da Şehitlikler Yapılacak

Dışişleri Bakanlığı ise Krakow, Galiçya, Bratislava, Malta ve Bakü  de var olan Türk şehitlikleri projelerine başlayacak.

Ankara’da “Gazi Uyumevi” Yapılacak

Milli Savunma Bakanlığı, gazilere ihtiyacı olan bakımı sunacak ve sosyal hayata uyum sağlamasına olanak tanıyacak 100 yatak kapasiteli gazi bakımevi, gaziler camisi ve sosyal tesisler içeren Ankara “Gazi Uyumevi”nin ihalesi gerçekleştirilecek.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.